Нова плус-сајз манекенка која со своите фотки во костим за капење го „разгоре“ Инстаграм (ФОТО)

„Pretty Little Thing“, познатиот бренд на костими за капење, ја ангажирал плус сајз манекенката Ирена Дрези за својата нова кампања.

Ирена носи конфекциски број 44/46 и со задоволство се соблекла во костими за капење, а нејзините фотографии се споделени на Инстаграм.

Фотографиите од плус сајз манекенката собрале повеќе од 100.000 лајкови и илјадници коментари на Инстаграм, но има и такви кои сметаат дека е премногу крупна за да рекламира костим за капење.

View this post on Instagram

Buenos Días☀️ #tenerife #bodypositive

A post shared by IRENA DRÉZI (@irenadrezi) on

Ирена поради оваа кампања може да стане новата плус сајз сензација. На Инстаграм ја следат 140 илјади корисници и на многу фотографии гордо ги покажува своите стрии, целулитот и своите облини.

Дали ви се допаѓа или сепак ова се малку премногу облини?

Прочитајте и...  Два милиони лајкови на една фотографија: Леди Гага само малку ги покажа градите (ФОТО)

Прочитај повеќе

Манекенката Софија Ричи ја прекина врската со поранешното момче на Кортни Кардашијан!

Слободен Печат

Трансродова пар го очекува своето прво дете! (ФОТО)

Слободен Печат

Жена се обидела да ја силува пејачката Рада Манојловиќ додека миела раце во тоалет!

Васко Спасоски

Пет месеци од трагедијата во која загинаа НБА кошаркарот Коби Брајант и неговата ќерка, семејството доживеа огромна среќа! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Елена Велевска позира во тесни и кратки пижами, а позата која ја направи кажува многу! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ова е жената која за малку ќе го „украдеше“ Доналд Трамп од рацете на Меланија! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Познатиот рокер Ален Исламовиќ во борба против мигрантите влегува во политички води!

Васко Спасоски

Два милиони лајкови на една фотографија: Леди Гага само малку ги покажа градите (ФОТО)

Васко Спасоски

Ирина Шајк забележана како излегува од станот на Бредли Купер, но на неа има промена: Дали манекенката е бремена? (ФОТО)

Слободен Печат

Тага која не престанува: Мајката на познатиот музичар прозборе две години по неговото самоубиство! (ФОТО)

Васко Спасоски

Романтичната љубовна приказна на еден од најголемите холивудски заводници, актерот Метју Меконахи!

Слободен Печат

Се сеќавате на Алка Вуица? Жареше и палеше на југословенската сцена, па ја снема – денеска нема да ја препознаете! (ФОТО)

Васко Спасоски