-6 C
Скопје

Нејзиниот татко со децении е во холивудската секта: Како Џенифер Лопез успеа да ги избегне канџите на Скиентологијата

Иако меѓу членовите на Скиентолошката црква Џеј Ло има многу пријатели, а нејзиниот татко е истакнат скиентолог, пејачката и актерка не е на списокот со познати кои се „вовлечени“ во оваа мрачна приказна.

Актерката Леа Ремини, на пошироката публика позната по главната женска улога во ситкомот „King of Queens“ и по тоа што по излегувањето од Скиентолошката црква започна да ја шири во медиумите вистината за оваа организација.

Таа со години е блиска пријателка на Џенифер Лопез, а повеќе пати истакна дека високи членови на Црквата се обиделе да ја одалечат од пејачката и актерка откако таа излегла од неа.

– Претпоставувам дека сакаа и неа да ја вовлечат во скиентологијата, а јас можеби им се најдов на патот, истакна Леа.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Џорџ Клуни призна дека сам ја потстрижува својата коса веќе 25 години – Но кога откри со што, започнаа шегите на негова сметка
Фото: Профимедиа

Таа објасни дека тоа не им успало бидејќи Џенифер одамна ја препознала вистинската природа на овој култ. Како што вели Ремини, таа не им застанала на скиентолозите на пат бидејќи Џенифер, инаку голема верничка, никогаш не би можеле да ја прелажат.

– Јас не ја спасив од ништо. Џенифер е многу одлучна жена и посветена е на духовноста. Таа е католик, секогаш била тоа, а нејзиниот татко е индоктриран скиентолог, веќе долго. Тој ги достигнал тајните нивоа на скиентологијата. Но Џенифер сама ги донесува одлуките, нагласува Леа.

Таа додаде дека Џеј Ло постојано била покрај неа додека се соочила со притисоците поради излегувањето од Скиентолошката црква и по нејзините објави во медиумите и документарната серија „Leah Remini: Scientology and the Aftermath“.

Прочитајте и...  Анета Николова, доктор по ветеринарна медицина: Како да го навикнете кучето да седи само дома?
Фото: Профимедиа

Поврзани вести

Што треба да направите со искинати банкноти?

Слободен печат

На неговите шеги се смее цела Македонија: Дали го препознавате момчето од фотографијата?

СП.

ВИДЕО: Џорџ Клуни призна дека сам ја потстрижува својата коса веќе 25 години – Но кога откри со што, започнаа шегите на негова сметка

Слободен Печат

Шокантно: Мистериозен монолит исчезна во САД, па најден е во Романија!

Слободен печат

Нивната љубов беше осудувана и исмејувана – Мадона (62) и нејзиното момче (26) го докажаа спротивното!

Слободен Печат

Стручњаците открија кои 6 особини треба да ги поседува секој маж кој е идеален љубовник!

Слободен печат

Остави Коментар