8 C
Скопје

Tag : секта

Магазин Магазин слајдер Сцена

Нејзиниот татко со децении е во холивудската секта: Како Џенифер Лопез успеа да ги избегне канџите на Скиентологијата

Слободен печат
Иако меѓу членовите на Скиентолошката црква Џеј Ло има многу пријатели, а нејзиниот татко е истакнат скиентолог, пејачката и актерка не е на списокот со...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Уапсен „рускиот Исус“, зад решетки водач на секта со 10.000 следбеници (ВИДЕО)

Слободен печат
Водач на позната руска религиска секта е уапсен со уште две лица во Сибир, јави Би Би Си. Сергеј Тороп, кој меѓу своите следбеници е...
Вести Свет

Италија во шок: Растурена психо секта која сексуално злоупотребувала девојчиња, водачот го викале „доктор“ (ВИДЕО)

Слободен печат
На чело на сектата чии жртви биле главно млади жени и девојчиња е 77-годишен човек, кому му се обраќање со „доктор“, а според него се...
Вести Свет Слајдер

Градоначалникот на Сеул ја тужи сектата Шинчеонџи поради наглото ширење на коронавирусот

Слободен печат
Градоначалникот на Сеул, Парк Вон Сун во неделата поднесе тужба против лидерот на религиозната секта Шинченоџи, која во средиштето на изненадниот пораст на бројот на...
Вести Свет

Јужна Кореја: Сектата која со коронавирус зарази околу 2 илјади луѓе ѝ се извини на јавноста

МИА Агенција
Ли Ман-хе, лидерот на христијанската секта од Јужна Кореја која е поврзана со околу половина од случаите на заразени со коронавирус во оваа земја, се...
Вести Свет

Членови на секта заболени од коронавирус во Јужна Кореја

Слободен печат
Бројот на заболени од коронавирус во Јужна Кореја ја надмина бројката од 100, од кои половината се припадници на сектат од градот Дегуа, во кој...
Хроника

ОЈО испитува дали самоубиството на 13-годишното девојче е поврзано со секта

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Гостивар постапува за утврдување на причините за смртта на 13-годишно девојче од Гостивар, чие безживотно тело беше пронајдено во нејзиниот дом на...
Еспресо Шоу биз

Како влегов во секта: Актерка тргнала на часови, а потоа почнале да се одвиваат вознемирувачки работи

Слободен печат
Актерката Никол во понеделникот сведочела дека ѕвездата на серијата „Смолвил“, Алисон Мек, ја навлекла да влезе „подлабоко“ во активностите на култот Nxvim, каде на крај...