8 C
Скопје

Tag : скиентологијата

Магазин Магазин слајдер Сцена

Нејзиниот татко со децении е во холивудската секта: Како Џенифер Лопез успеа да ги избегне канџите на Скиентологијата

Слободен печат
Иако меѓу членовите на Скиентолошката црква Џеј Ло има многу пријатели, а нејзиниот татко е истакнат скиентолог, пејачката и актерка не е на списокот со...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Актерката го откри суровиот план на Том Круз: Чека само една работа за да ја воведе ќерка си во Скиентологијата

Слободен печат
Лија Ремини изнела шокантни детали кои наводно ги дознала уште додека била член на Скиентолошката црква… Поранешната припадничка и приврзаничка на Скиентошолкото учење, актерката и...