Напиток кој се бори со токсините: За 5 дена послаби за 3 килограми

За време на летниот период доколку сакате да намалите 3 килограми за 5 дена, применувајте исклучиво здрави рецепти.

Потребни се пет минути за да го направите напитокот и да ја регулирате диетата, со што ќе ги исчистите токсините од организмот.

Намирници:

  • 60 грама магдонос
  • 1 лимон
  • 2, 3 дл вода

Подготовка:

Исечете го магдоносот и исцедете го сокот од лимонот. Ставете ги двете состојки во чаша и додадете вода.

Пијте го напитокот наутро на празен стомак пет дена, а потоа одморете десет дена. Овој пијалок го забрзува согорувањето на калориите и му ги обезбедува на телото потребните витамини и минерали.

Магдоносот го подобрува варењето и му помага на телото да исфрли вишок течности, со што се елиминира надуеноста.

Препораките за претпазливост со магдонос се однесуваат само доколку имате низок притисок. Витаминот Ц од лимонот е секогаш добредојден, како и студената вода во топлите денови.

Видео на денот