Tag : здрав

Вести Економија

Здравиот банкарски систем овозможи соодветен одговор на кризата

Слободен печат
Гувернерката на Народна банка, Анита Ангеловска-Бежоска во обраќање на годинешниот Економски и финансиски дијалог меѓу ЕУ, Западен Балкан и Турција посочи дека високото ниво на девизните...
Вести Македонија Слајдер

Судот објави: Боки 13 е здрав

По извршениот лекарски преглед врз обвинетиот Бојан Јовановски, судот извести дека тој е здрав и може да го следи судскиот процес. Судот денес ги добил...
Здравје Магазин

Идеја за вкусен појадок кој е во прилог на секоја здрава диета

Слободен печат
За овој појадок ќе ви биде потребен и тушт. Тушт е горчлива и солена билка која често се користи во медитеранската и индиската кујна. Половина...
Жена Магазин

Три инспиративни идеи за здрав појадок

Слободен печат
Познато е дека појадокот е најважниот оброк во денот, особено доколку внимавате на здравиот начин на живот. Но, јасно е и дека наутро имаме најмалку...
Здравје Магазин

Ова не е само обично смути – Зошто светот полуде по појадокот во чаша?!

Слободен печат
Не станува збор за обично смути, туку за рецепт кој е прилагоден за прв оброк во денот, кој ќе ве држи сити до ручекот, а...
Жена Магазин

Ова е мојот маж кој цел живот СТРОГО водеше сметка за здравјето: Јас пијам вино, тој цеден сок, јас шеќер, тој мед и ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА РАЗЛИКАТА МЕЃУ НАС (ФОТО)

Слободен печат
Мојот сопруг живееше најздраво на свет, а јас никогаш не сум водела сметка за исхраната. Кога направивме систематски преглед, доживеавме шок! Приказната за жената по...
Здравје Магазин

Зошто грашокот треба почесто да биде на вашето мени?

Слободен печат
Оваа вкусна намирница често ја бие лош глас поради тоа што предизвикува надуеност во стомакот, но постојат и многу добри причини зошто треба почесто да...
Здравје Магазин

10 задолжителни суплементи за здрав и долг живот

Слободен печат
Мултивитамини Консумирањето на оваа комбинација на суплементи секојдневно го редуцира ризикот од канцер за осум проценти. Магнезиум Ги штити вашите коски од кршење, особено кај...
Здравје Магазин

Здрав домашен напиток од само три состојки кој го поправа расположението

Слободен печат
Сте забележале ли дека во последно време комбинацијата од портокал и ѓумбир е навистина популарна. Покрај ѓумбирот и портокалот, за зголемување на расположението е заслужен...
Здравје Магазин

Коктел со кој задолжително треба да го започнете денот (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Со овој напиток богат со различни нутриенти ќе го започнете денот на моќен начин. Освен што делуваат антивоспалително, куркумата и биберот во комбинација го активираат...