Најдобрите паметни телефони во последните неколку години- Слободен печат

Најдобрите паметни телефони во последните неколку години

Авторитетното издание на Business Insider објави сопствено рангирање на најдобрите паметни телефони во последниве години.

На прво место на огромно изненадување на сите се најде „Убиецот на премиумите“, OnePlus 6T, кој беше претставен во ноември минатата година.

Експертите се потпираат на одличниот дисплеј, атрактивениот дизајн, големата брзина на работа, и што е најважно, достапноста, во споредба со другите врвни уреди, цената.

Второ-рангиран е најновиот предводник на „Samsung“, но не основниот, туку едноставниот – Galaxy S10e. Судејќи според сè, тоа е стапката на цена и квалитетот станаа за авторите на рангирањето главен критериум при селекцијата.

А тоа значи дека „бронзата“ е за најевтината последна серија на паметните телефони на Apple – iPhone XR.

Првиот скап предводник го зазема само четврто место. Тоа е Samsung Galaxy S10 Plus. Помладиот брат е на петтата позиција.

Потоа во рангирањето следат Google Pixel 3/Pixel 3 XL, Samsung Galaxy Note 9, iPhone XS/iPhone XS Max, Samsung Galaxy S9 Plus, iPhone X.

Во втората десетина од листата се наоѓаат iPhone 8 Plus, Samsung Galaxy S9, Huawei Mate 20 Pro, iPhone 8, Razer Phone 2, LG V40, iPhone 7/7 Plus, Moto G7, LG G8 и конечно – BlackBerry Key2.

Прочитај повеќе

Мала астро школа: Од кого и што примаме најголема енергија

Фата Моргана

Менопаузата доаѓа, кои се симптомите и што да правите

Слободен печат

Хороскоп за 18 јануари – Прочитајте што ве очекува оваа сабота!

Слободен печат

Виц на денот: Прошетка

Слободен печат

Идеи за прослава на детски роденден: Нека биде настан за паметење!

Слободен печат

Знаете ли да преговарате со вашиот тинејџер?

Слободен печат

Остави Коментар

4 × 2 =

Прочитај повеќе

Како да си играте со вашето бебе од 0 до 6 месеци?

Слободен печат

Модни трикчиња за да го скриете стомакот

Слободен печат

НАШИ МИЛЕНИЦИ: Цезар, толку голем, а толку питом

Слободен печат

Модни лекции што ни ги дава Кејт Мидлтон

Слободен печат

Мезе кое го носи духот на Мексико, пробајте го префинетото гвакамоле (рецепт)

Слободен печат

10 важни совети за користење на маскара

Слободен печат