Најдобрите паметни телефони во последните неколку години

Авторитетното издание на Business Insider објави сопствено рангирање на најдобрите паметни телефони во последниве години.

На прво место на огромно изненадување на сите се најде „Убиецот на премиумите“, OnePlus 6T, кој беше претставен во ноември минатата година.

Експертите се потпираат на одличниот дисплеј, атрактивениот дизајн, големата брзина на работа, и што е најважно, достапноста, во споредба со другите врвни уреди, цената.

Второ-рангиран е најновиот предводник на „Samsung“, но не основниот, туку едноставниот – Galaxy S10e. Судејќи според сè, тоа е стапката на цена и квалитетот станаа за авторите на рангирањето главен критериум при селекцијата.

А тоа значи дека „бронзата“ е за најевтината последна серија на паметните телефони на Apple – iPhone XR.

Прочитајте и...  Славната Тони Брекстон (52) младоликиот изглед го должи на вибратор: Детално објасни како го користи! (ВИДЕО)

Првиот скап предводник го зазема само четврто место. Тоа е Samsung Galaxy S10 Plus. Помладиот брат е на петтата позиција.

Потоа во рангирањето следат Google Pixel 3/Pixel 3 XL, Samsung Galaxy Note 9, iPhone XS/iPhone XS Max, Samsung Galaxy S9 Plus, iPhone X.

Во втората десетина од листата се наоѓаат iPhone 8 Plus, Samsung Galaxy S9, Huawei Mate 20 Pro, iPhone 8, Razer Phone 2, LG V40, iPhone 7/7 Plus, Moto G7, LG G8 и конечно – BlackBerry Key2.

Прочитај повеќе

Неодолива и на високи температури: Баклава со афион

Слободен печат

Ѕвездата на Дизни зад решетки: Го претепала момчето!

Слободен печат

Зорица Петрова, прва жена машиновозач во Македонија: Квалитетите на поединецот треба да бидат критериум за вработување

Јасмина Кантарџиева Димков

Кралицата Елизабета ѝ го честита роденденот на Меган Маркл

Слободен печат

Храна што ви ја „краде“ енергијата: Обрнете внимание на начинот на кој се храните

Слободен печат

Дали коронавирусот предизвикува стерилитет и дали мажите се позагрозени од жените?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бекамови ги разлутија соседите: Ги молат да престанат со преправање на имотот

Слободен печат

Хороскоп за 4 август: На Овните една порака ќе им го разубави денот, Рибите ќе добијат важна понуда

Слободен печат

Виц на денот – Црногорски вирус

Слободен печат

Мајка Далтон: Украинка (51) ископала тунел за да го извади синот од затвор, но и таа завршила зад решетки! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ова е тајната на нејзината убавина: Манекенката Катарина Ивановска без проблем сподели ваква фотка! (ФОТО)

Васко Спасоски

Славната Тони Брекстон (52) младоликиот изглед го должи на вибратор: Детално објасни како го користи! (ВИДЕО)

Васко Спасоски