На Фејсбук повторно се шират лажни пораки

Добивте ваква порака на Фејсбук? Без грижа, на Фејсбук повторно се шират лажни пораки, на кои, не знаеме каква им е целта, но сепак бидете безгрижни, вашиот профил нема да биде избришан и воопшто не сте обврзани пораката која сте ја добиле да ја препраќате на 25 ваши пријатели.

Ова е само уште една лага од многуте кои се појавија на оваа социјална мрежа. Вака гласи пораката која сте ја добиле или која можеби ќе ја добиете (слободно игнорирајте ја):

Порака од администраторот на Фејсбук. Почитувани корисници на Фејсбук, Фејсбук, претпоставувам дека е затворен. Неодамна таа стана многу пренаселена. Имаше многу учесници кои се жалат дека Фејсбук станува многу бавен. Податоците покажуваат дека постојат многу активни корисници на Фејсбук, а од друга страна, многу нови членови. ние ќе ја испратиме оваа порака за да дознаеме дали учесниците се активни или не. Ако сте активни, испратете 25 други корисници, користејќи копија, за да покажете дека сеуште сте активни. * Оние кои не ја испраќаат оваа порака во рок од 2 недели ќе бидат избришани без двоумење да направат простор. Ова е во согласност со креаторот на Фејсбук. Да ги задржите Вашите Фејсбук сметки. Испратете ја оваа порака до 25 корисници на FB за да бидете сигурни дека сте FB корисник активен. Ако не можете да го пренесете ова на 25 корисници, записот на вашата сметка ќе биде прекинат без двоумење, во недела во 20 часот. Chat. Разговор Заврши од гласник од: Марк Цукерберг, основач на фејсбук 6:01 Здраво, јас сум Марк, директор на Фејсбук. Здраво на сите, се чини дека сите предупредувања се реални. Користењето на Фејсбук ќе чини пари. Ако ја пратите оваа линија на 18, различна од вашата листа, вашата беџ ќе биде сина и ќе биде бесплатна за вас. Ако не ми верувате, Фејсбук ќе биде затворен утре во 18 часот и ќе мора да платите за да го отворите. Сето тоа е во согласност со законот. Оваа порака ги информира сите наши корисници дека нашите сервери биле многу зафатени во последно време. Ве молиме да помогнете во решавањето на овој проблем. Ние бараме од нашите активни корисници да ја препраќаат оваа порака до секој од луѓето на вашата листа на контакти за да ги потврдат нашите активни корисници на Фејсбук. Ако не ја испратите оваа порака до сите ваши контакти на Фејсбук, вашата сметка ќе остане неактивна, затоа ќе ги изгубите сите ваши контакти без да ја испратите оваа порака. Вашиот Smartphone ќе се ажурира во следните 24 дена“

Прочитајте и...  Одржана втората комеморација во Редфорд, родниот крај на Џорџ Флојд

Прочитај повеќе

Готвачот на Наоми Кембел ја откри тајната на „Итал“ исхраната!

Васко Спасоски

Саша Ковачевиќ има афера: Погледнете ја девојката и сè ќе биде јасно! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Албанска телевизија ја зголеми гледаноста на 300 отсто: Презентерките без градник во етер! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Никогаш видени снимки: Погледнете како реагира Новак Ѓоковиќ кога на четири години го добил првиот рекет (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Нивес се пофали со фризурата, но сите гледаа малку подолу: „И да си келава, ќе ми беше сеедно!“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Мајли Сајрус ги покажа стомачните мускули, но упати силна порака против расизмот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Боли глава од оваа сума: Погледнете за колку пари Кристијан Голубовиќ влегува во „Задруга“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Владо Георгиев наполни 44 години, а има само една желба која не се однесува на него! (ФОТО)

Васко Спасоски

Семјуел Л. Џексон го навреди Трамп: Невозможно е тој се*ко да е скриен во подрум!

Васко Спасоски

Луна пред татко ѝ ги покажа голите гради, а нему му падна доста непријатно (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Бикините на Памела Андерсон и стојат многу подобро отколку на 20 годишни девојки! (ФОТО)

Васко Спасоски

Таа беше прогласена за најубавата жена во светот, но фановите сепак сметаат дека имала мала помош: Бела Хадид повторно критикувана поради естетските зафати (ФОТО)

Слободен Печат