Tag : пораки

Вести Свет Слајдер

Силни пораки кои Џокер и таткото на Чарли Шин му ги испратија на светот пред да бидат уапсени (ВИДЕО)

Слободен печат
Славниот актер Хоакин Феникс и таткото на актерот Чарлин Шин, Мартин Шин, се упасени на протест за климатските промени, а пред да им бидат ставени...
Жена Магазин

10 заповеди на мудрите жени: Не ги барајте оние кои не ве бараат и не ги чекајте оние кои не ве чекаат

Слободен печат
Ви нудиме 10 навистина мудри заповеди кои ќе ви го вратат еланот и ќе ве насочат по помалку трнливиот пат во животот, каде полесно ќе...
Вести Ви Препорачуваме Македонија Скопје

#ЗоштоНеПријавив: На скопските улици одекнува вистината за насилството врз жените во Македонија

Слободен печат.
„Ми беше шеф“, „Не сакав да верувам дека се случило“, „Затоа што беше политичар од партија на власт и знаев дека нема поента“, „Ми беше...
Вести Регион

Афера со контроверзни пораки на Вибер и Ватсап ја тресат владеачката ХДЗ во Хрватска

Слободен печат
На последната седница на Претседателството на владеачката ХДЗ во Хрватска, главна тема беше најновата афера која се прошири од комуникациите на членството на партијата во...
Еспресо Шоу биз

Лејди Гага напиша: „Lokah Samastah Sukhino Bhavantu“ и направи хаос! Еве, што значи тоа! (ФОто)

Слободен печат
Последниот твит на Лејди Гага (33) за само неколку часа направи хаос на интернет, со оглед на тоа дека таа ги збуни со напишаното: „Lokah...
Вести Македонија

Хот: Ќе бидеме препознаени од власта во примена на законите и правата

Слободен печат
Во Филхармонија се одржа свечена академија по повод Меѓународниот ден на Бошњаците – 28 септември. Бошњачкиот национален совет на Македонија, како што истакна претседателот на...
Забава Магазин

ПРАЌАЛ ИНТИМНИ СЛИКИ: Му понудиле работа, па се обидел да ја „убеди“ менаџерката на човечки ресурси

Слободен печат
Откако пристигнала првата, таа ја игнорирала, но фотографиите не престанале да доаѓаат во нејзиниот инбокс....
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Илинден 2019: Пораки за помирување и повик за избори

МИА Агенција
Пораки за помирување и единственост пред крупните и стратешки цели – членството во НАТО и ЕУ, беа клучни поенти во вчерашните обраќања на државниот врв,...
Магазин Технологија

И СТРАВ И БОЛЕСТ: Проверете дали и вие ја имате оваа фобија на 21 век

Слободен печат
Номофобијата е многу честа во новото време и се вбројува во 250-те најчести фобии. Најчесто е резултат на лично драматично искуство....
Еспресо Шоу биз

Славниот пар размени емотивни пораки по повод 3-годишнината од бракот (ФОТО)

Слободен печат
Познатата тенисерка Ана Ивановиќ и нејзиниот сопруг фудбалерот Бастијан Шванштајгер, денес слават три години од бракот, а по тој повод напишаа емотивни пораки на своите...