Tag : мета

Живот Магазин Магазин слајдер

Мета – американскиот милијардер: Оваа „дипфејк” снимка го преплави интернетот во Русија (ВИДЕО)

Слободен печат
Илон Маск, технолошки милијардер и основач на „Space X” со чија ракета двајца астронаути успешно пристигнаа на Меѓународната вселенска станица, станал нова инспирација за руските...
Вести Регион

Мета: Од денеска ќе видите друг, многу официјален претседател

Слободен печат
По неодамнешните дебати и обвинувања на американската амбасадорка во Тирана, за наводен таен договор за пропаѓање на реформата во правосудството, претседателот Илир Мета предупреди дека...
Вести Регион

Рама: Многу скоро ќе биде формирано ново граѓанско движење кое ќе прерасне во партија на Мета

Слободен печат
Албанскиот премиер Еди Рама за телевизијата Њуз24 рече дека многу скоро ќе биде формирано ново граѓанско движење, кое ќе прерасне во партија на Мета, јави...
Вести Регион

Мета: Уривањето на театарот уставен, законски и морален криминал

МИА Агенција
Албанскиот претседател Илир Мета денеска остро реагираше на уривањето на објектот на Националниот театар, нарекувајќи го овој чин уставен криминал и наредба на мафијата на...
Вести Свет

„Тешки времиња за Ромео и Јулија“: Италија на мета на критики заради новите правила

Слободен печат
Во новата фаза на соочување на Италија со вирусот Ковид-19 од 4 мај ќе бидат дозволени посети на членови на фамилии, без собирање на поголем...
Вести Регион

Мета ја поздрави одлуката на Советот на министри на ЕУ

Слободен печат
Албанскиот претседател Илир Мета ја поздрави денешната политичка одлука на Советот на министри на ЕУ за почеток на преговори, оценувајќи дека со тоа јасно се...
Вести Регион

Мета ќе го свика Националниот совет за безбедност

Слободен печат
Албанскиот претседател Илир Мета ќе го свика Националниот совет за безбедност, на која ќе стане збор за состојбата со коронавирусот и мерките на Владата. На...
Вести Македонија

Мета му честиташе на Пендаровски за ратифкацијата на Протоколот за членство во НАТО

Слободен печат
Албанскиот претседател Илир Мета, на неговиот македонски колега Стево Пендаровски, му ја честитал ратификацијата на Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО од...
Вести Регион

Мета побара преземање на итни мерки за да се спречи евентуална појава на коронавирус во Албанија

Слободен печат
Албанскиот претседател Илир Мета упати побара од надлежните во земјата да преземат итни мерки за да се спречи евентуална појава на новиот коронавирус. Откако наведува...
Вести Регион

Мета: Иднината на Албанија е повеќе од кога било под знак прашалник

Слободен печат
Албанскиот претседател Илир Мета во објава на Фејсбук пишува дека иднината на Албанија е доведена под знак прашалник за младите. Додава дека оние со идеја...