4 C
Скопје

Митревски се моли за Кинтана: Изведи ја најважната одбрана во твојот живот!

Во текот на вчерашниот ден беше објавено дека на тренингот на португалскиот Порто голманот Алфредо Кинтана доживеа срцев удар.

Кинтана заедно со македонскиот репрезентативец Никола Митревски го сочинува главното дуо голмани на екипата.

И двајцата во текот на досегашните натпревари покажуваа одлични перформанси, како клуч и за добрите резултати на клубот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikola Mitrevski (@nikolamitrevski16)

Во исчекување на најновите информации околу здравствената состојба на Кинтана, денеска преку социјалните мрежи нашиот чувар на мрежата се огласи со емотивна порака до тимскиот колега.

– Како и секогаш, одбрани уште еднаш, изведи ја најважната одбрана во твојот живот – напиша Митревски на „Инстаграм“.

Колегата на Митревски во Порто доживеа срцев удар сред тренинг

Прочитајте и...  ВИДЕО | Јован Стојоски единствен претставник од Македонија на ЕП во атлетика во сала

Поврзани вести

ВИДЕО: Кој може да го запре Сити, „граѓаните“ сè поблиску до светскиот рекорд!

Слободен печат

ВИДЕО: „Старата дама“ ја продолжи шампионската трка со миланските ривали!

Слободен печат

Лига Европа: Еурофарм Пелистер во осминафиналето против Магдебург

Слободен печат

Де Лаурентис бара да се одложи дербито меѓу Јуве и Наполи!

Слободен печат

Дупјачанец: Жалам што не победивме, заморот во овој момент е оправдан!

Слободен печат

Лига Европа: Металург во последните секунди до реми со Адемар Леон!

Слободен печат

Остави Коментар