• Португалија

Мартинез не се откажува од Роналдо: Годините не ме интересираат

Португалската репрезентација немаше успех на Мундијалот во Катар, а по неуспехот се шпекулираше дека Кристијано Роналдо повеќе нема да го носи националниот дрес. Сепак, таквите шпекулации беа демантирани денес со објавувањето на првиот список на Роберто Мартинез како селектор. Португалија ја очекуваат натпревари со Лихтенштајн и Луксембург и Роналдо ќе биде во тимот. Мартинез и …

Мартинез не се откажува од Роналдо: Годините не ме интересираат Read More »