11 C
Скопје

Tag : алфредо кинтана

Ракомет Спорт

Митревски се прости од Кинтана: Ти благодарам за се…

Слободен печат
Голманот на македонската репрезентација, Никола Митревски од оваа сезона за брани за тимот на Порто и минутажа ја делеше со Алфредо Кинтана кој денеска почина....
Ракомет Спорт

Ракометниот свет во тага: Почина Алфредо Кинтана

Слободен печат
Голманот на Порто, Алфредо Кинтана денеска почина на 32-годишна возраст, потврди португалскиот тим. Кинтана во понеделникот доживеа срцев удар за време на тренингот на својата...
Ракомет Спорт

Митревски се моли за Кинтана: Изведи ја најважната одбрана во твојот живот!

Слободен печат
Во текот на вчерашниот ден беше објавено дека на тренингот на португалскиот Порто голманот Алфредо Кинтана доживеа срцев удар. Кинтана заедно со македонскиот репрезентативец Никола...
Ракомет Спорт

Голманот на Порто е ставен во вештачка кома, наредните 24 часа се клучни за неговиот живот

Слободен печат
Голманот на Порто, Алфредо Кинтана, кој доживеа срцев удар за време на тренингот на својата екипа се наоѓа во вештачка кома во болницата „Сао Жоао“...
Ракомет Спорт

Колегата на Митревски во Порто доживеа срцев удар сред тренинг

Слободен печат
На тренингот на португалскиот тим Порто за малку ќе се случеше вистинска трагедија, откако Алфредо Кинтана доживеа срцев удар. На Кинтана кој минутажата на голот...