10 C
Скопје

Дуелот Вардар 1961 – Мешков Брест ќе почне со минута молчење во чест на Кинтана

Утрешниот натпревар меѓу Вардар1961 и Мешков Брест закажан за 18.45 часот во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје ќе започне со минута молчење.

Ракометното семејство изгуби еден од своите најсакани ликови минатиот петок (26.02.2021) – Алфредо Кинтана.

Голманот на Порто кој му беше соиграч на македонскиот репрезентативец Никола Митревски на 26 февруари почина на 32-годишна возраст, тој доживеа срцев за време на тренингот на португалската екипа.

Многу спортски клубови, така и Вардар 1961 испрати сочувство до семејството Кинтана, пријателите и соиграчите, како и до клубот Порто и португалската ракометна федерација.

Во чест на овој голем спортист, ЕХФ одлучи да има една минута молчење на почетокот на претстојниот натпревар од ЕХФ Лигата на шампионите.

Прочитајте и...  Капитенот на Реал е позитивен на корона

Поврзани вести

Погоди две стативи и една пречка, Нејмар играч на мечот во Париз

Слободен печат

ВИДЕО: Европа ќе има нов шампион, елиминиран Баерн Минхен!

Слободен печат

Македонските надежи забележаа победа во контролниот меч со Црна Гора

Слободен печат

Македонскиот автомобилист Вуков тестираше во Муџело

Слободен печат

ВИДЕО: Олимпискиот комитет финансиски ќе го помага Бошко Стаменковски

Слободен печат

Клоп пред Реал: Не можеме да ја игнорираме одбраната, во спротивно ќе бидеме казнети!

Слободен печат

Остави Коментар