• порто

ФОТО: Фудбалерите на Рома и Порто се истепаа, реакцијата на Мурињо е хит

Жозе Мурињо ова лето седна на клупата на Рома, и како еден од ривалите за време на подготовките за наредната сезона го имаше поранешниот клуб, Порто. Натпреварот заврши без победник 1:1, но дојде до тепачка кога дефанзивецот на Порто, Пепе остро стартуваше над Хенрик Мхтаријан, по што дојде до физичка пресметка на играчите од двете …

ФОТО: Фудбалерите на Рома и Порто се истепаа, реакцијата на Мурињо е хит Read More »