5 C
Скопје

Tag : порто

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Европа ќе има нов шампион, елиминиран Баерн Минхен!

Слободен печат
Вечерва започнаа реванш натпреварите од четвртфиналето во Лигата на шампионите, а првакот од минатата сезона Баерн Минхен доживеа елиминација. Во првиот дуел баварскиот гигант загуби...
Спорт Фудбал

ЛШ: Доколку некој може да се врати против ПСЖ, тоа е токму Баерн

Слободен печат
Актуелниот европски шампион, Баерн Минхен, минатата недела одигра спектакуларен натпревар и тоа без својот најдобар играч Роберт Левандовски, но на крајот загуби со 2:3. Но,...
Спорт Фудбал

ВИДЕО I ЛШ: Мбапе и Маркињос ги казнија промашувањата на Баерн, Челси со едната нога во полуфинале

Слободен печат
Во репризата од минатогодинешното финале во ЛШ, ПСЖ му се одмазди на европскиот првак и во Минхен славеше со 2:3 во првиот четвртфинален натпревар во...
Ракомет Спорт

Митревски не успеа да го спаси Порто од елиминација во ЛШ

Слободен печат
Голманот на македонската репрезентација, Никола Митревски, имаше одлична вечер на гостувувањето кај Алборг, но не успеа да го спаси својот Порто од елиминација во осминафиналетито...
Ракомет Спорт

ВИДЕО: Митревски во изборот на ЕХФ, бразилска „шрауба“ во Скопје!

Слободен печат
Денеска Европската ракометна федерација ги објави најдобрите пет голови и одбрани после првите натпревари од осминафиналето во Лигата на шампионите. Во Топ 5 одбраните повторно...
Ракомет Спорт

Блескаше Митревски, Порто поблиску до четвртфиналето во ЛШ

Слободен печат
Денеска во првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите составот на Порто дома со 32:29 триумфираше против Алборг. За португалската екипа најефикасни беа Итуриза...
Спорт Фудбал

Буфон по стапките на уште една голманска легенда, кариерата ќе ја заврши во португалскиот гигант

Слободен печат
Џанлуиџи Буфон по завршување на сезоната сигурно ќе го напушти Јувентус, сметаат италијанските медиуми. Еден од најдобрите голмани во историјата не сака да оди во...
Спорт Фудбал

ЛШ: Баерн го доби ПСЖ, а Реал ќе игра против Ливерпул

Слободен печат
Денеска со жрепка во Нион беа формирани двојките во четвртфиналето од фудбалската Лига на шампионите. Бранителот на титулата од минатата сезона, Баерн Минхен ќе ги...
Спорт Фудбал

Скандалозен испад на портпаролот на Порто: И се одмаздивме на таа свиња Роналдо

Слободен печат
Јувентус е елиминиран во осминафиналето од Лигата на шампионите и тоа од Порто, а вистински трагичар е „старата дама“ е Кристијано Роналдо. Португалецот при постигнувањето...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Симулирање на мечот Јувентус-Порто, и коментаторот се насмеа!

Слободен печат
Порто во драматичен реванш го елиминираше Јувентус во осминафиналето од Лигата на шампионите. Португалците во Торино стигнаа со предност од 2:1, а после 90 минути...