Tag : мешков брест

Ракомет Спорт

ЛШ: Митревски блескаше за Порто, ладен туш за париските „милионери“!

Слободен печат
Денеска во рамките од второто коло во Лигата на шампионите составот на Порто ја забележа првата победа сезонава на домашен терен совладувајќи го Мешков Брест...
Ракомет Спорт

Вардар со Стоилов и тројца голмани ја брка првата победа во ЛШ

Слободен печат
ЕХФ ги објави составите на Мешков Брест и Вардар 1961 за денешниот натпревар во Белорусија (18.45 часот) во првото коло од групната фаза во Лигата...
Ракомет Спорт

ЛШ: Вардар 1961 стартува во Брест, македонски дуел Лазаров против Манасков

Слободен печат
Денеска со натпреварите Мешков Брест-Вардар 1961 и Целје-Алборг кои започнуваат од 18.45 часот стартува новата сезона во машката ракометна Лига на шампионите. Поради коронавирус и...
Ракомет Спорт

Скубе: Ќе биде чудно да се игра против моите пријатели од Вардар!

Слободен печат
Годинава и Сташ Скубе го напушти Вардар 1961 и одлучи кариерата да ја продолжи во редовите на белорускиот клуб Мешков Брест. Судбината сакаше уште во...
Ракомет Спорт

ЛШ, Талески: Се надевам на добар резултат против Мешков Брест! (ВИДЕО)

Слободен печат
Актуелниот европски првак Вардар 1961 се подготвува за утрешниот прв натпревар од новата сезона во ЕХФ Лигата на шампионите против Мешков Брест со почеток од...
Ракомет Спорт

Вардар дури осми фаворит за освојување на титулата во ЛШ!

Слободен печат
Светските обложувалници непосредно пред почетокот на новата сезона во машката ракометна Лига на шампионите го предвидуваат шампионот. Букмејкерите сметаат дека Барселона во сезоната 2020/21 има...
Ракомет Спорт

Стоилов посилен од Ковид-19, тренира за првиот меч во Лигата на шампионите!

Слободен печат
Како што информираат од европскиот ракометен шампион, репрезентативниот пивот повторно е на тренинзите на „црвено-црните“ подготвувајќи се за новата натпреварувачка сезона 2020/21. Стојанче Стоилов, капитенот...
Ракомет Спорт

Вардар се подготвува за првиот меч сезонава во ЛШ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска актуелниот европски шампион ги продолжи подготовките за новата натпреварувачка сезона 2020/21 во Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ се целосно фокусирани на првиот дуел со Мешков...
Ракомет Спорт

Мешков Брест третопласиран на Ф4 турнирот во Задар

Слободен печат
Денеска во натпреварот за третото место составот на Мешков Брест со резултат 29:24 го совлада ППД Загреб. На Фајнал-фор турнирот во СЕХА Газпром лигата кој...
Ракомет Спорт

Веспрем прв финалист во СЕХА Лигата

Слободен печат
Екипата на Веспрем обезбеди пласман во финалето на регионалната ракометна СЕХА лига откако во првиот полуфинален дуел од завршниот „фајналфор” турнир кој се игра во...