Tag : Никола Митревски

Ракомет Спорт

ЛШ: Борко и двајца екс играчи на Вардар 1961 во тимот на колото!

Слободен печат
Борко Ристовски имаше одлична партија од 17 одбрани (четири голови) за Вардар 1961 во вчерашниот натпревар од Лигата на шампионите против Порто (25:25). Тоа беше...
Ракомет Спорт

ВИДЕО: Македонецот пред Ландин, Митревски повторно со најдобрата одбрана во ЛШ!

Слободен печат
Второ коло по ред Никола Митревски ја има најдобрата одбрана во Лигата на шампионите, уште еднаш нашиот чувар на мрежата докажа дека сезонава е во...
Ракомет Спорт

ВИДЕО: Митревски и Ристовски во одлична форма пред „мисијата“ ЕП 2022!

Слободен печат
После фантастичната партија против Пик Сегед, нови одлични перформанси покажува македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски. Вчера во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје исто така блескаше...
Ракомет Спорт

Сосема заслужено, Митревски е МВП на колото во ЛШ (ВИДЕО)

Слободен печат
Откако ја имаше најдобрата одбрана и беше избран за најдобар голман во четвртото коло од ракометната Лига на шампиони, македонскиот репрезентативец го доби и најважното...
Ракомет Слајдер Спорт

Стоилов и Митревски во тимот на колото на ЛШ

Слободен печат
Македонските репрезентативци Стојанче Стоилов и Никола Митревски беа наградени за одличната игра во четвртото коло од Лигата на шампионите со избор во идеалниот тим. Митревски...
Ракомет Спорт

Очекувано, одбраната на Митревски најдобра во четвртото коло од ЛШ, голот на Стоилов втор најубав (ВИДЕО)

Слободен печат
Никола Митревски блескаше на голот на Порто во победата над Пик Сегед и во победта од 25:19 оствари 15 одбрани од кои една е прогласена...
Ракомет Спорт

Неверојатната одбрана на Митревски (ВИДЕО)

Слободен печат
Никола Митревски блескаше во победата на Порто над Пик Сегед од 25:19 во Лигата на шампионите одбранувајќи дури 15 шута на унгарските ракометари. Македонскиот репрезентативец...
Ракомет Спорт

Митревски ја спушти ролетната за ракометарите Пик Сегед

Слободен печат
Голманот на македонската ракометна репрезентација, Никола Митревски е најзаслужен за победата на неговиот Порто во четвртото коло од Лигата на шампионите. Португалскиот шампион со 25:19...
Ракомет Спорт

ЛШ: Митревски блескаше за Порто, ладен туш за париските „милионери“!

Слободен печат
Денеска во рамките од второто коло во Лигата на шампионите составот на Порто ја забележа првата победа сезонава на домашен терен совладувајќи го Мешков Брест...
Ракомет Спорт

Митревски прогласен за МВП, 20 одбрани во триумфот на Порто!

Слободен печат
Во рамките од најсилното португалско ракометно првенство екипата на Порто ја оправда фаворитската улога на гостувањето против составот на Маиа-Исмаи со конечен резултат 12:31 (4:14)....