2 C
Скопје

Tag : голмани

Ракомет Спорт

Митревски се моли за Кинтана: Изведи ја најважната одбрана во твојот живот!

Слободен печат
Во текот на вчерашниот ден беше објавено дека на тренингот на португалскиот Порто голманот Алфредо Кинтана доживеа срцев удар. Кинтана заедно со македонскиот репрезентативец Никола...
Спорт Фудбал

ФОТО: И македонски репрезентативец ќе добие подарок пиво од Меси!

Слободен печат
Сите голмани кои примиле гол од Лионел Меси, како играч на Барселона, како подарок ќе добијат по едно пиво од компанијата „Бадвајзер“. Од претходно е...
Спорт Фудбал

Маркетиншки потег на векот, производител на пиво ги почести сите голмани кои се „матирани“ од Меси

Слободен печат
Производителот на алкохолни пијалоци „Бадвајзер“ направи неверојатен маркентиншки потег на векот по повод јубилејот на Лионел Меси. Имено, Аргентинецот во победата на Барселона над Ваљадолид...
Ракомет Спорт

ВИДЕО: Митревски и Ристовски во одлична форма пред „мисијата“ ЕП 2022!

Слободен печат
После фантастичната партија против Пик Сегед, нови одлични перформанси покажува македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски. Вчера во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје исто така блескаше...
Ракомет Спорт

Вардар со Стоилов и тројца голмани ја брка првата победа во ЛШ

Слободен печат
ЕХФ ги објави составите на Мешков Брест и Вардар 1961 за денешниот натпревар во Белорусија (18.45 часот) во првото коло од групната фаза во Лигата...
Спорт Фудбал

Англиските екипи ги менуваат голманите: Шмајхел на голот на Јунајтед, Поуп на местото на Кепа?

Слободен печат
Презимето Шмајхел кое има голема тежина на „Олдс трафорд“, лесно може да се случи од следната сезона повторно да се изговара помеѓу навивачите. Имено, челниците...
Ракомет Спорт

Ги критикуваа досега, дали ќе блеснат во „вулканот“ против Кил? (ВИДЕО)

Слободен печат
На 12 октомври пред најверојатно полни трибини во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје македонскиот и европскиот шампион Вардар ќе го игра четвртиот натпревар од ЛШ...