11 C
Скопје

Колегата на Митревски во Порто доживеа срцев удар сред тренинг

На тренингот на португалскиот тим Порто за малку ќе се случеше вистинска трагедија, откако Алфредо Кинтана доживеа срцев удар.
На Кинтана кој минутажата на голот на Порто ја дели со македонскиот репрезентативец Никола Митревски, веднаш му била укажана помош од страна на медицинскиот тим по што е испратен во болница.

Тимот на Порто ја потврди информацијата, и најави повеќе детали за здравствената состојбата на искусниот Кинтана. Алфредо Кинтата го брани голот на Порто од 2010 годона, додека од 2014 година е стандарден португалски репрезентативец.

Прочитајте и...  Ѓоковиќ и Надал секој поен го играат како да им е меч топка

Поврзани вести

СЕХА Лига: Вардар без шанси против Мотор

Слободен печат

Астон Вила подобра од Лидс, Алиоски играше 40. минути

Слободен печат

Работнички го преживеа гостувањето во Кавадарци

Слободен печат

ФОТО: Откриен дизајнот на дресовите на Барселона за следната сезона

Слободен печат

СЕХА Лига: Е. Пелистер го растури Татран

Слободен печат

Ѓоковиќ и Надал секој поен го играат како да им е меч топка

Слободен печат

Остави Коментар