Мислите дека е „Despacito“? Не, ова е најслушаната песна во последните 10 години!

На еден сајт за слушање музика објавена е листа со најслушаните песни, албуми и изведувачи во последните 10 години, а откриле дека изведувачот чија музика луѓето најмногу ја слушаат е Дрејк.

профимедиа

Раперот собрал повеќе од 28 милијарди кликови, а неговата најпопуларна песна „One Dance“ е преслушана 1,7 милијарди пати. На второ место е Ед Ширан, а потоа се Пост Мелоун, Аријана Гранде и Еминем.

Најслушана песна на деценијата е „Shape Of You“ на Ед Ширан која е преслушана 2,4 милијарди пати.

профимедиа

Најслушана песна за 2019-та година е „Senorita“ од Шон Мендес и Камила Кабељо,.

Песната е објавена во јуни, а оттогаш е преслушана милијарда пати. Веднаш после неа се нашла песната на Били Ајлиш „Bad Guy“ со 900 милиони кликови.

Прочитајте и...  Практично, а совршено чисти: Направете ваша „тоалет бомба" од состојки кои СИГУРНО ги имате во кујната! (ВИДЕО)
профимедиа

Били Ајлиш се нашла и на врвот на најпопуларните албуми со својот дебитантски албум „When We All Fall Asleep Where Do We Go“.

Веруваме дека сте ја слушнале многу повеќе пати од еднаш, но еве за потсетување, но уживајте во неа повторно…

Прочитај повеќе

Хороскоп за 11 август: Очекувајте нагло зголемување на вашата популарност

Слободен печат

Како изгледа Хали Бери на плажа на 53 години? 300.000 лајкови доволно говорат за тоа! (ФОТО)

Слободен печат

Пронајдете партнер во еден од овие 3 хороскопски знаци: Секогаш ќе биде тука за вас!

Слободен печат

Упадна на венчавката и му довикуваше на младоженецот: „Носам твое дете“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Венчавка како од бајките: Во Ровињ се ожени актерот Жарко Димоски! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Необјавениот албум на Дејвид Боуви наскоро пред слушателите

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кај нас го правеа хомосексуалец, а само да ја видите неговата сопруга: Се сеќавате на Сакис Рувас!(ФОТО)

Васко Спасоски

Една од најубавите жени во светот во шестата деценија позираше прекриена само со пешкир: Ниту фризура, ниту грам шминка а изгледа како авион (ФОТО)

Слободен печат

Брена го жени најмладиот син: Виктор ги кажа сите детали за свадбата и неговата избраничка Сандра! (ФОТО)

Васко Спасоски

Антонио Бандерас позитивен на коронавирус: Се чувствувам малку поизморено од вообичаено

Слободен печат

Јелена Ѓоковиќ не може да закрепне од короната: Ноле е загрижен за здравјето на сопругата! (ФОТО)

Васко Спасоски

Практично, а совршено чисти: Направете ваша „тоалет бомба” од состојки кои СИГУРНО ги имате во кујната! (ВИДЕО)

Слободен печат