Tag : 10

Забава Магазин Магазин слајдер

Се избричил првпат по 10 години, неговата сопруга шокирана! (ВИДЕО)

Слободен печат
Додека многумина во карантинот пуштија брада, професионалниот модел и амбасадор за производи за нега на брада Карлос Коста го направи сосема спротивното, тој ја избричи...
Забава Магазин Магазин слајдер

Не, не станува збор за опклада: Трчал околу креветот повеќе од 10 часа! (ВИДЕО)

Слободен печат
Русинот Дмитриј Јакухњи, искусниот ултрамаратонец, трчаше околу својот кревет повеќе од десет часа во обид да копира ултрамаратон од 100 километри. Тој овој месец планирал...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Погледнете зошто треба да запалите ловоров лист во домот – За само 10 минути „магијата“ започнува (ВИДЕО)

Слободен печат
Знаеме сите каква арома ловоровиот лист им дава на јадењата, но не сме знаеле досега дека оваа билка има широка примена и дека е благотворна...
Забава Магазин

10 најдобри песни според „Guardian“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Од вкупно 593 песни ги избраа најдобрите. Ова се 10-те најдобри песни според мислењето на „Guardian“. Дали се согласувате со нивната листа? 10. Fat White...
Жена Магазин

10 заповеди на мудрите жени: Не ги барајте оние кои не ве бараат и не ги чекајте оние кои не ве чекаат

Слободен печат
Ви нудиме 10 навистина мудри заповеди кои ќе ви го вратат еланот и ќе ве насочат по помалку трнливиот пат во животот, каде полесно ќе...
Забава Магазин

Мислите дека е „Despacito“? Не, ова е најслушаната песна во последните 10 години!

Слободен печат
На еден сајт за слушање музика објавена е листа со најслушаните песни, албуми и изведувачи во последните 10 години, а откриле дека изведувачот чија музика...
Здравје Магазин

10 задолжителни суплементи за здрав и долг живот

Слободен печат
Мултивитамини Консумирањето на оваа комбинација на суплементи секојдневно го редуцира ризикот од канцер за осум проценти. Магнезиум Ги штити вашите коски од кршење, особено кај...
Забава Магазин Слободна ТВ

10 ресторани со најубав поглед во светот (ВИДЕО)

Слободен печат
Совршеното кулинарско задоволство започнува со добро подготвен и сервиран оброк, но тоа не е се. На вашето доживување влијаат уште многу работи. Важен впечаток остава...
Здравје Магазин

10 намирници кои секој пушач задолжително треба да ги консумира

Слободен печат
Истражувањата покажаа дека 1 од 10 возрасни лица секоја година умира од рак на бели дробови. Оваа алармантна бројка несомнено секојдневно расте меѓу пушачите. Многу...