15 C
Скопје

Меѓусебните изневерувања скапо ги чинеа: Славниот Оскаровец се разведува од сопругата по 22 години брак!

Оскаровецот Колин Фирт (59) се разведува од сопругата Ливија после 22 години брак, пренеусваат странските медиуми.

„Колин и Ливи се разделија. Тие имаат блиско пријателство и остануваат обединети во љубовта на своите деца Лука и Матео. Нивното барање е нивното право на приватност да се почитува. Темата веќе нема да се коментира“, изјави нивниот менаџер за односи со јавноста.

59-годишниот Фирт, познат по улогите во продукции како „Говорот на Кралот“ за кој освои Оскар, „Вистинска љубов“, „Дневникот на Бриџит Џонс“, „Гордост и предрасуда“ и 50-годишната Џуџиоли се семејство од 1997 година и имаат две момчиња.

профимедиа

Да се потсетиме, популарниот актер пред две години ја изневери својата сопруга со жената со која некогаш бил во врска. Ливија не му останала должна, па исто така му признала дека била во врска со италијански новинар.

Поврзани вести

Повеќе од три милиони „лајкови“ за Бијонсе: Пејачката воодушевува со своето тело во проѕирен комбинезон

Слободен печат

Семејни дискусии: Препорачливо е да се прескокнат овие теми на разговор со вашите родители

Слободен печат

ВИДЕО: Невеста на која ни Џулија Робертс не ѝ е рамна! Кажа „не“ и побегна, а младоженецот ја гаѓаше со чевелот!

Слободен печат

ФОТО | Кралицата Летиција во фустан стар 15 години: Сè уште совршено ѝ стои!

Слободен печат

ФОТО | Ана Ивановиќ објави фотографија со својата мајка: Фановите воодушевени

Слободен печат

Наташа од Гевгелија ја победи зависноста од хероин од тинејџерскиот период и сега е успешна жена, сопруга и мајка на три деца: Од дното повторно до врвот со мали чекори и упорност

Мими Стојановска

Остави Коментар