Македонскиот репрезентативец Лазаров со три гола на мечот против Лемго

Кирил Лазаров и Нант минимално поразени во ЕХФ Европската лига од германскиот Лемго/Фото: EPA-EFE/Henning Bagger

Во рамките од второто коло во Европската ракометна лига составот на Нант со минимален резултат 27:28 загуби дома од Лемго.

Македонскиот репрезентативец и селектор Кирил Лазаров за француската екипа трипати се запиша во листата на стрелците.

Поефикасни од нашиот десен бек беа Брие со пет погодоци, а по четири имаа Фолч Ривера и Мине. На спротивнат страна за германскиот претставник седум голови беа дело на Карлсбогард, шест запиша Цербе.

После две кола во групата „Б“ по четири бодови имаат ГОГ и Бенфика, по два Нант и Лемго, а без бодови се Чеховски Медведи и Кокс.

Во следната трета рунда Нант на 16 ноември пред своите навивачи ќе ги одмери силите против ГОГ од Данска.

ВИДЕО: Босанецот Периќ во последните секунди донесе реми за битолчани против Кадетен

Видео на денот