5 C
Скопје

Tag : Нант

Ракомет Спорт

Лазаров: Ништо не е случајно, рекордите се производ на напорната работа и труд низ целата моја кариера

Слободен печат
Капитенот и селектор на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров, е еден од најзаслужните за пласманот на Нант во четвртфиналето во Лигата на шампионите. Францускиот тим...
Ракомет Спорт

Подвиг на Лазаров и Нант, го совладаа Киелце за пласман во четвртфинале

Слободен печат
Екипата на Нант предводена од капитенот и селектор на македонската репрезентација, Кире Лазаров, направи вистински подвиг и во реваншот успеа да го совлада Киелце со...
Ракомет Спорт

Македонскиот селектор Лазаров останува верен на Нант!?

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец и воедно селектор се очекува да биде активен како играч на терените и во наредната натпреварувачка сезона 2021/2022, информира францускиот медиум „Л`Екип“. Кирил...
Ракомет Спорт

Манасков втор стрелец во новиот триумф на Веспрем

Слободен печат
Веспрем чекори кон нова шампионска титула, денеска во рамките од 11 коло во најсилното унгарско првенство дома го совлада Дабас со 38:20. Најефикасен во победничките...
Ракомет Спорт

„Црвено-црните“ го потврдија трансферот на Гурбиндо: Вардар е тим што е во самиот европски врв

Слободен печат
Екипата на Вардар1961 го потврди трансферот на Шпанецот Едуардо Гурбиндо кој сега му е сограч на Кирил Лазаров. Гурбиндо во „црвено-црниот“ тим ќе пристигне по...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Телефонски повик и солзи на Ди Марија поради грабеж!

Слободен печат
Анхел Ди Марија, фудбалерот на ПСЖ доживеа вистинска драма во неделата. Во моментот кога тој играше за „светците“ против Нант, крадци упаднаа во неговата куќа...
Ракомет Спорт

ЛШ: Лазаров во осминафиналето со Кјелце, Митревски против Алборг

Слободен печат
По завршувањето на последниот натпревар од групната фаза во Лигата на шампионите, ЕХФ и официјално ги објави вечерва сите парови во осминафиналната фаза. Голем број...
Ракомет Спорт

ЕХФ: Фленсбург го доби дербито со ПСЖ во Лигата на шампионите

Слободен печат
Во дербито на вечерта во ракометната Лига на шампионите, Фленсбург со 28:27 го совлада ПСЖ кој продолжи со променливите игри. Само два дена откако го...
Спорт Фудбал

Нант и Лазаров се намачија со ППД Загреб, ПСЖ го растури Киелце

Слободен печат
Екипата на Нант успеа во финишот да го скрши отпорот на одличниот ППД Загреб и да слави со 30:28 во Лигата на шампионите. На клупата...
Ракомет Спорт

ЛШ: Лазаров и Нант имаа и „плус четири,“ но Барса е Барса!

Слободен печат
Денеска во натпреварот од Лигата на шампионите во групата „Б“ Барселона на домашен терен со 30:29 славеше против Нант. На тој начин каталонскиот клуб продолжува...