• Нант

Лазаров и Нант со прв триумф сезонава во францускиот шампионат

После поразот на стартот од Сесон, во рамките од второто коло во најсилното првенство на Франција составот на Нант славеше кај Данкерк со 21:25. Најефикасни во Нант со по четири голови беа Даматрин и Ривера, а голманот Нилсен забележа 16 одбрани. Македонскиот репрезентативец Кирил Лазаров придонесе во победата со три постигнати голови, еден реализиран од …

Лазаров и Нант со прв триумф сезонава во францускиот шампионат Read More »