Tag : лемго

Ракомет Спорт

Пешевски со фантастична партија против Лемго во Бундеслигата

Слободен печат
Македонскиот репрезентативен пикер Жарко Пешевски денеска блескаше во дресот на Штутгарт во рамките од четвртото коло од најсилната германска ракометна лига. Неговиот клуб ремизираше дома...