ВИДЕО: Босанецот Периќ во последните секунди донесе реми за битолчани против Кадетен

Босанскиот плејмејкер Јосип Периќ еден од најзаслужните за бодот на Е. Пелистер во Швајцарија/Фото: seha-liga.com

Е. Пелистер во рамките од второто коло во Европската ракометна лига на гостувањето во Швајцарија одигра нерешено против Кадетен Шафхаузен.

Иако битолчани повеќе пати имаа и негатива од „минус осум“, на крајот успеаја да го избегнат поразот и дојдат до важен бод во групната фаза.

Еден од најзаслужните за ремито на македонскиот вицешампион беше босанскиот интернационалец Периќ.

Токму плејмејкерот на Е. Пелистер во последните секунди со еден прекрасен погодок го обезбеди бодот и им донесе голема радост на своите соиграчи и секако сите фанови на клубот.

Во продолжение погледнете го видео записот со најинтересните моменти од денешниот натпревар (28:28)..

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kadetten Schaffhausen (@kadettensh)

Видео на денот