13 C
Скопје

Tag : кадетен шафхаузен

Ракомет Спорт

Лига Европа: Еурофарм Пелистер во осминафиналето против Магдебург

Слободен печат
Денеска во последниот 10 натпревар од групната фаза во Европската лига екипата на Еурофарм Пелистер загуби на гостувањето кај Кадетен Шафхаузен со 29:26. После поразот...
Ракомет Спорт

ЕХФ Лига на Европа: Металург за чест, Е. Пелистер за подобар пласман пред нокаут-фазата

Слободен печат
Македонските претставници вечерва ги завршуваат настапите во групната фаза во Лигата на Европа, Металург на домашен терен го пречекуваат Адемар Леон, додека Еурофарм Пелистер му...
Ракомет Спорт

Костески: Имаме шанса да му се реваншираме на Кадетен Шафхаузен!

Слободен печат
Утре од 20.45 часот во Швајцарија екипата на Еурофарм Пелистер ќе го игра својот последен 10 натпревар од групната фаза во Лига Европа против Кадетен...
Ракомет Спорт

Одложен натпреварот на Еурофарм Пелистер против Рајн Некар Левен!

Слободен печат
РК Еурофарм Пелистер ја известува јавноста дека Европската ракометна федерација (ЕХФ) го одложи натпреварот од деветтото коло на групата „Д“ во Лига Европа помеѓу Еурофарм...
Ракомет Спорт

ВИДЕО: Трајкоски во Топ 5 одбрани на колото во Лига Европа!

Еурофарм Пелистер со реми ја отвори европската сезона на домашен терен, откако во рамките од третото коло на Европската лига одигра 25:25 против швајцарскиот претставник...
Ракомет Спорт

Лига Европа: Кога и „плус седум“ не се доволни, Еурофарм Пелистер само до реми!

Слободен печат
Еурофарм Пелистер вечерва во салата „Боро Чурлевски“ во Битола во својот втор натпревар сезонава во Лига Европа одигра нерешено 25:25 против Кадетен Шафхаузен. Иако македонскиот...
Ракомет Спорт

Е. Пелистер против Кадетен брка прва победа во Лига на Европа

Слободен печат
Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечерва (18.45 ч.) во спортската сала „Боро Чурлевски” во Битола против Кадетен Шафхаузен ќе се обидат да дојдат до првиот првиот...
Ракомет Спорт

Бабиќ: Да бидеме трпеливи во нападот против Кадетен Шафхаузен!

Слободен печат
РК Еурофарм Пелистер својот нареден натпревар ќе го има во рамките од третото коло во групата „Д“ на Лига Европа против Кадетен Шафхаузен од Швајцарија...