13 C
Скопје

Tag : е. пелистер

Ракомет Спорт

Магдебург го „смрзна“ Е. Пелистер на минус осум

Слободен печат
Ракометарите на Е. Пелистер доживеаја убедлив пораз од Магдебург од 24:32 во првиот осминафинален натпревар во Лигата на Европа. Убедливиот пораз во Битола, значи дека...
Ракомет Спорт

Бабиќ: Никој не фаворит против Е. Пелистер во Битола

Слободен печат
Ракометарите на Еурофарм Пелистер заедно со Вардар се единствените македонски екипи кои ќе играат во нокаут фазата во европските купови. Битолчани утревеќер во салата „Боро...
Ракомет Спорт

СЕХА Лига: Е. Пелистер на мегдан со Металопластика

Слободен печат
Ракометарите на Е. Пелистер денеска (17 ч.) ги продолджуваат настапите во СЕХА Лигата гостувајќи му на поранешниот европски шампион Металопластика. Првата пресметка помеѓу овие две...