МАКЕДОНКА снима филм на Марвел (ФОТО)

Симона Живковска е актерка која живее во Велика Британија, а која има мешано потекло, македонско и од Западните Инди.

Својата актерска кариера ја започна на 17 години, во драмата на Би-би-си, „My Murder“, играјќи ја главната улога.

Таа одлично го зборува англискиот јазик, но исто така течно знае и македонски, српски, бугарски и хрватски јазик.

Во моментов таа го снима филмот на Марвел „Black Widow“, кој ќе биде реализиран следната година.

https://www.instagram.com/p/B0Il1Irg8-1/

Прочитајте и...  Дали сте пробале Гаспачо - шпанска супа со домати (РЕЦЕПТ)

Прочитај повеќе

Ѕвездата на Дизни зад решетки: Го претепала момчето!

Слободен печат

Зорица Петрова, прва жена машиновозач во Македонија: Квалитетите на поединецот треба да бидат критериум за вработување

Јасмина Кантарџиева Димков

Кралицата Елизабета ѝ го честита роденденот на Меган Маркл

Слободен печат

Храна што ви ја „краде“ енергијата: Обрнете внимание на начинот на кој се храните

Слободен печат

Дали коронавирусот предизвикува стерилитет и дали мажите се позагрозени од жените?

Слободен печат

Бекамови ги разлутија соседите: Ги молат да престанат со преправање на имотот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Хороскоп за 4 август: На Овните една порака ќе им го разубави денот, Рибите ќе добијат важна понуда

Слободен печат

Виц на денот – Црногорски вирус

Слободен печат

Мајка Далтон: Украинка (51) ископала тунел за да го извади синот од затвор, но и таа завршила зад решетки! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ова е тајната на нејзината убавина: Манекенката Катарина Ивановска без проблем сподели ваква фотка! (ФОТО)

Васко Спасоски

Славната Тони Брекстон (52) младоликиот изглед го должи на вибратор: Детално објасни како го користи! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Кристијано Роналдо однапред, Георгина Родригез одзади: Погледнете какви фотки објави популарниот пар! (ФОТО)

Васко Спасоски