ЛУКАРЕВСКА ОДГОВАРА НА 30 ПРАШАЊА: Обожава боза, мрази полнети пиперки (ВИДЕО)

По пример на Оливер Спасовски, Мила Царовска, Радмила Шекеринска и Костадин Костадинов, овој пат директорката на УЈП, Сања Лукаревска одговара на 30 секојдневни прашања.

Лукаревска вели дека омилена боја и е црвена, филм на кој што најмногу плачела е „The Notebook“, како и дека јаде се освен полнети пиперки.

Покрај тоа, директорката на УЈП вели дека била најсреќна на 5 години кога гледала како умрел татко и во филм, а потоа се вратил дома жив и здрав.

Сите прашања и одговори видете ги тука:

30 прашања со Сања Лукаревска

На кој филм најмногу имаш плачено, најголема предрасуда за УЈП и како би изгледал твојот совршен ден се само дел од прашањата што и ги поставивме на Сања Лукаревска, Директорка на УЈП, во најновото издание на „30 прашања со.“

Publiée par СДСМ – Социјалдемократски сојуз на Македонија sur Vendredi 24 janvier 2020

Прочитајте и...  Аврамчев: Универзална сала ќе биде изградена од темел, ама ќе го задржиме духот од минатото

Прочитај повеќе

Словенија е подготвена да ги затвори границите ако се зголеми ризикот од коронавирусот

Слободен печат

Белата куќа ќе побара дополнителни пари од Конгресот за борба со коронавирусот

Слободен печат

ХИВ позтивни жени во Јужноафриканската Република биле стерилизирани без нивна согласност

МИА Агенција

Исламски џихад го прекина огнот со Израел

Слободен печат

Кинескиот амбасадор во Москва тврди: Кина има вакцина за новиот коронавирус

МИА Агенција

Доларот профитира поради стравот од брзото ширење на коронавирусот

Слободен печат

Остави Коментар

пет × 3 =

Прочитај повеќе

Партијата на Харадинај бара да не се укинуваат таксите за српските производи

Слободен печат

Илјадници мајмуни заразени од коронавирус: Научниците експериментираат за да дојдат до ефикасна вакцина (ВИДЕО)

Слободен печат

Нетанјаху нареди да продолжат нападите врз појасот Газа

МИА Агенција

Нови снимки на НАСА: На Антарктикот за шест дена се стопиле десет сантиметри мраз

Слободен печат

Продажбата на паметни телефони во Кина опадна за повеќе од една третина

МИА Агенција

Секаде е празно, се чувствува надреална атмосфера од непознатиот непријател

Слободен печат