Tag : 30 прашања

Вести Скопје Слајдер

ШИЛЕГОВ ОДБИ ДА ОДГОВОРИ НА 30 ПРАШАЊА: „Не извини, имам многу работа“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Потпретседателот на СДСМ, Коста Петров се обиде да направи видео прилог со скопскиот градоначалник Петре Шилегов, каде требаше да постави 30 секојдневни прашања. Меѓутоа, градоначалникот...
Вести Македонија

СТОИЛКОВСКИ СО 30 ПРАШАЊА ДО АНГЕЛОВСКА: Кој ве учи да не поднесувате оставка и до крај да ве запаметат дека не ве бива? (ВИДЕО)

Слободен печат
Дојдовме пред министерството за финансии со 30 прашања за Нина Ангеловска на кои што досега нема одговор, рече портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски. – За...
Вести Македонија

ЛУКАРЕВСКА ОДГОВАРА НА 30 ПРАШАЊА: Обожава боза, мрази полнети пиперки (ВИДЕО)

Слободен печат
По пример на Оливер Спасовски, Мила Царовска, Радмила Шекеринска и Костадин Костадинов, овој пат директорката на УЈП, Сања Лукаревска одговара на 30 секојдневни прашања. Лукаревска...
Вести Македонија Слајдер

30 ПРАШАЊА СО СТУДЕНТ ВО „КУЗМАН“: Името на мојот студентски живот како филм би бил САМОУНИШТУВАЊЕ (ВИДЕО)

Слободен печат
Во стил на функционерите на СДСМ, кои објавија неколку видеа како одговараат на 30 секојдневни прашања, Радио МОФ на својот Фејсбук профил објавија видео од...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

КОСТАДИНОВ ОДГОВОРИ НА 30 ПРАШАЊА: Груевски ме инспирираше да влезам во политиката (ВИДЕО)

Слободен печат
Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов исто како и премиерот Оливер Спасовски, Мила Царовска и Радмила Шекеринска, одговори на 30 секојдневни прашања. Така Костадинов вели дека...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ШЕКЕРИНСКА ОДГОВОРИ НА 30 ПРАШАЊА: Не може да живее без предизвик, најмногу ја плаши смртта (ВИДЕО)

Слободен печат
По примерот на техничкиот премиер Оливер Спасовски и новата вицепремиерка за економски прашања, Мила Царовска и на министерката за одбрана Радмила Шекеринска и беа поставени...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

СПАСОВСКИ ОДГОВОРИ НА 30 ПРАШАЊА: Омилен опозиционер му е Јанчев, а омилена реплика „I’ll be back“ (ВИДЕО)

Слободен печат
По примерот на министерката за труд и социјална политика Мила Царовска и вицепремиерот и иден премиер на техничката влада Оливер Спасовски одговори на 30 различни...