Tag : Лукаревска

Вести Економија

Лукаревска: Лимитот на МојДДВ ќе се зголеми на 2.300 денари

Слободен печат
Во 2016 година, СДСМ на граѓаните им го вети концептот “парите назад кај граѓаните”  и тоа го направи и ќе го прави! Владата предводена од...
Вести Македонија

Царовска: Близу 120 илјади работници ја користат мерката за субвенционирање придонеси за раст на плати

Слободен печат
Мерката за субвенционирање придонеси за раст на плата ја користат 119.445 работници во државата.  Во Скопје има 8.860 работотдавачи на 51.760 вработени лица, во регионот на...
Вести Македонија

ЛУКАРЕВСКА ОДГОВАРА НА 30 ПРАШАЊА: Обожава боза, мрази полнети пиперки (ВИДЕО)

Слободен печат
По пример на Оливер Спасовски, Мила Царовска, Радмила Шекеринска и Костадин Костадинов, овој пат директорката на УЈП, Сања Лукаревска одговара на 30 секојдневни прашања. Лукаревска...
Вести Економија

Албанија пројави интерес за „МојДДВ“

Слободен печат
Денеска, директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска оствари средба со директорката на даночната администрација на Република Албанија, Делина Ибрахимај. Таа на својот „Фејсбук“...
Вести Економија Утрински Брифинг

Лукаревска за УБ: Мој ДДВ ги дава очекуваните резултати

Слободен печат
Постапуваме подеднакво кон сите. Дали спрема мали фирми, средни претпријатија, големи даночни обврзници е исто. Сепак големите даночни обврзници се најголемите полначи на буџетот. Тенденцијата...
Вести Економија

Парите од „Мој ДДВ“ ќе легнат за две недели

Слободен печат
За две недели ќе бидат исплатени парите од повратот на ДДВ што граѓаните го прават со скенирање на фискалните сметки, рече директорката на УЈП, Соња...
Вести Македонија

БИЗНИС ЖЕНИ, НОВИНАРКИ, ФУНКЦИОНЕРКИ се закитија со признанија за своите ангажмани

Слободен печат
Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска денеска беше прогласена за „Жена на годината 2019″ во рамки на првиот македонски избор, како дел од...
Вести Економија

МојДДВ-манија: Сања Лукаревска со татко и Ѓокица скенираа сметки (ФОТО)

Слободен печат
Директорката на УЈП, Сања Лукаревска објави фотографија својот фејсбук профил на којашто заедно со својот татко додека пијат кафе скенираат сметки. И таткото на директорката,...
Вести Економија

Лукаревска и Каевски од Струга: Преку Мој ДДВ скенирани над 10 милиони сметки

МИА Агенција
Членката на ЦО на СДСМ, Сања Лукаревска придружувана од претседателот на СДММ Дарко Каевски, претседалката на ОО на СДСМ, Струга Соња Стојкоска и други членови...
Вести Економија

Лукаревска и Димковски на шопинг во Гевгелија (ФОТО)

Слободен печат
Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски заедно со директорката на Управа за јавни приходи, Сања Лукаревска, со карванот Мој ДДВ ја промовираа оваа...