Ќерката на Моника Белучи и Винсент Касел наполни 16 години – Винсент и честиташе со емотивна фотографија (ФОТО)

Актерот Винсент Касел објави фотографија со најстарата ќерка од бракот со Моника Белучи, Дева, и ја покажа неверојатната сличност на 16-годишното девојче со убавата мајка.

„Честитки, љубов“, напиша тој покрај црно-белата фотографија што ја објави по повод 16-тиот роденден на тинејџерката. Во коментарите следбениците не престанаа да прават споредби со познатата Моника.

Фото: Инстаграм

„Таа ја наследила целата убавина на нејзината мајка, чудо“, „Изгледа како Моника“, „Прекрасна е, исто како и нејзината мајка“, „Моника ,иста комплетно, каква убавица“, „Дева е неверојатна како и нејзината мајка“, пишуваат придружниците на Винсент со роденденските честитки.

Фото: Инстаграм

Винсент од бракот со Моника Белучи има две ќерки, 16-годишната Дева и пет години помладата Леони.

Фото: Инстаграм

Минатата година актерот ја доби ќерката Амазон со манекенката Тина Кунаки, која е 30 години помлада од него. Тој беше во брак со Моника од 1999 до 2013 година.

Прочитајте и...  Дизни најави продолжение на „Кралот Лав“

Прочитај повеќе

Пејачката Ана Николиќ „случајно“ го покажа задникот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дизни најави продолжение на „Кралот Лав“

Слободен печат

Зошто луѓето не ве сакаат? Водолиите заведуваат, Вагите се пресметливи, а овој знак е најголемото злопамтило во зодијакот!

Слободен Печат

Научниците открија: Пиењето кафе може да помогне во лечењето на ракот на дебелото црево!

Слободен Печат

Намирници кои треба да ги конзумирате доколку сакате вашите нокти да се совршено здрави и цврсти!

Слободен Печат

Том Хенкс важи за најдобриот холивудски сопруг, но тоа не било секогаш така – Актерот ја изневерувал својата прва сопруга и ја оставил со две мали деца! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Венчани се, не живеат заедно, а функционираат одлично: Гвинет Палтроу прослави две години брак со сопругот! (ФОТО)

Слободен печат

Е, ова е домаќинка: Пејачката Сека Алексиќ прави ајвар и пие ракија! (ФОТО)

Васко Спасоски

Одлични трикови кои ќе ви помогнат полесно да се справите со прашината во домот

Слободен печат

Мараја Кери со потресни детали од нејзиниот приватен живот: „Не можев слободно да се движам ниту во сопствената куќа“

Слободен Печат

Несудената правничка која стана секс симбол на филмското платно – Среќен роденден Моника Белучи!

Слободен печат

Моќен зачин: Популарен хербален лек кој го подобрува расположението и меморијата

Слободен Печат