Tag : моника

Забава Магазин

Холивуд се прости со актерот Стен Кирш

Слободен печат
Актерот Стен Кирш почина на 50-годишна возраст, соопштиле од неговото студио, а целиот Холивуд се прости од глумецот кој го гледавме во „Горштак“ и „Пријатели“. – Се...
Вести Регион Слајдер

„НЕМОЈТЕ ДА МЕ ТЕПАТЕ, ДЕВЕТ ДЕНА НЕ СУМ ЈАДЕЛ“: Ова се првите зборови на уапсениот Малчански бербер

Слободен печат
Малчанскиот бербер бил забележан денеска на околу 200 метри од својата куќа во Малча, каде живее со родителите, дознава српски Курир. Го забележал соседот, кој...
Вести Регион Слајдер

Родителите на малата Моника: Пресреќни сме што Малчанскиот бербер е уапсен

Слободен печат
Роберт Каримановиќ, таткото на малата Моника од Ниш, која беше пронајдена по 10 дена потрага, на веста за апсењето на Малчанскиот бербер за српски Курир...
Вести Регион

Моника Куремади: Однесувањето на Рама кон Косово е анти-албанско

Слободен печат
Претседателката на Социјалистичкото Движење во Албанија, Моника Круемади, го обвини премиерот на Албанија, Еди Рама, дека неговото однесување кон Косово „е видливо анти-албанско“. – Не...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Моника сведочеше: Ме потстрижуваше, ме мачеше и ме тепаше

Слободен печат
„Тој ме потстрижуваше, ме мачеше и ме тепаше. Ми рече дека полицијата ќе нè убие и двајцата. Ме тераше да пешачам пет или шест часа...
Вести Регион Слајдер

Таткото ја посетил Моника во болницата: Психички е растроена и нема коса, но е во стабилна состојба

Слободен печат
Роберт Каримановиќ, таткото на малата Моника (12), која вчера беше пронајдена по десетдневна потрага, ја посетил денеска својата ќерка во Клиничкиот центар во Ниш, каде...
Вести Регион Слајдер

Ја прашал Моника да му го покаже патот до училиштето: Како Малчанскиот бербер го измамил девојчето да влезе во неговиот автомобил

Слободен печат
Повеќекратниот силувач, Нинослав Јовановиќ, познат како Малчански бербер, како што пренесуваат српските медиуми, ја киднапирал Моника Каримановиќ, на тој начин што прашувајќи ја да му...
Вести Ви Препорачуваме Регион

ХЕРОЈОТ КОЈ ВО ВИКЕНДИЦА ЈА НАШОЛ МОНИКА: Му викнав на синот „дај ми пиштол“ иако го немавме, Малчанскиот бербер побегна низ прозор

Слободен печат
Емил Живиќ од Ниш, кој вчера во својата викендица во селото Пасјача го пронашол киднапираното девојче Моника Каримовиќ, за „Блиц“, изјавил дека се уште е...
Вести Ви Препорачуваме Регион

МОНИКА ЈА ПОМИНАЛА НОЌТА ПОКРАЈ МАЈКА СИ: Докторите денеска продолжуваат со анализи и испитувања

Слободен печат
Моника спиеше покрај својата мајка, продолжуваат анализите, а нејзината состојба е стабилна, соопштил утринава дикреторот на Клиничкиот центар во Ниш, доктор Зоран Радановиќ, за состојбата...
Вести Регион

ПРВИТЕ ПРЕГЛЕДИ ОТКРИВААТ: Малчанскиот бербер не ја силувал Моника

Слободен печат
По гинеколошките прегледи во Клиничкиот центар во Ниш, неофицијално, било утврдено дека Малчанскиот бербер не извршил обљуба врз киднапираното девојче Моника Каримовиќ, пренесува Курир.рс. Според...