6.8 C
Скопје

Пандемијата ги раздели: Кортни Кокс не го видела својот вереник повеќе од 200 дена

Кортни Кокс и Џони МекДејд се во врска од 2013 година, а парот е разделен од март годинава поради пандемијата на коронавирусот.

Актерката Кортни Кокс не го видела својот свршеник Џони МекДејд повеќе од 200 дена откако пандемијата на коронавирусите ги раздели. Sвездата на серијата „Пријатели“ и членот на групата „Сноу Патрол“ не се виделе од месец март, оваа година.

Фото: Инстаграм

Џони реши да се врати во родната Велика Британија само еден ден пред Калифорнија да прогласи карантин, вклучително и забрана за патување кон и од земјата. И покрај фактот дека не се виделе толку долго, Кортни истакна дека не е премногу осамена без свршеник.

Фото: Профимедиа

„Најпрво бев загрижена за тоа што ќе правам сама. Почнав многу да готвам и уживав во тоа, а сега и се усовршував . Сепак, неделите се различни без него и многу ми недостасува“, изјави Кокс во едно интервју, додавајќи дека времето го поминувала со нејзините пријатели. Таа призна дека без пријателите нема да можела толку лесно да го издржи карантин.

Прочитајте и...  ФОТО: Џулија Робертс и во лежерно издание докажува дека сè уште изгледа неверојатно

Актерката живее со својата ќерка Коко (16), која ја доби со нејзиниот поранешен сопруг Дејвид Аркет.

Фото:Инстаграм

Кортни и Џони се заедно од 2013 година, а се запознаа преку заеднички пријател, пејачот Ед Ширан. Музичарот и пејачката живееја заедно некое време во Лос Анџелес, а Кортни тогаш им беше чест гостин.

Поврзани вести

ФОТО|Маж во брак со две жени: Ќе се потрудам двете да останат бремени во исто време

Слободен печат

ВИДЕО: Хју Грант призна која колешка најмногу ја обожава и ѝ пишува долги пораки

Слободен печат

ФОТО| Сакаат нивната ќеркичка да ги гледа заедно: Ирина и Бредли на чекор до смирување?

Слободен печат

ФОТО+ВИДЕО| Како би изгледал Дејвид Бекам на 70 години: Овој негов изглед носи силна порака!

Слободен печат

ФОТО| Тој има 23, таа 76 години и снимаат порно-филмови: Покажавме сè!

Слободен печат

Вистината зад фотографијата на принцезата со мустаќи и приказната дека поради неа биле извршени 13 самоубиства

Слободен печат

Остави Коментар