7 C
Скопје

Tag : кортни кокс

Магазин Магазин слајдер Сцена

Пандемијата ги раздели: Кортни Кокс не го видела својот вереник повеќе од 200 дена

Слободен Печат
Кортни Кокс и Џони МекДејд се во врска од 2013 година, а парот е разделен од март годинава поради пандемијата на коронавирусот. Актерката Кортни Кокс...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

По три децении – Каде се и што работат денес култните „Пријатели“

Слободен печат
Пред речиси три децении Дејвид Крејн и Марта Кофман собраа млада екипа од дваесетгодишни актери со кои ја составија поставата за новата телевизиска серија „Пријатели“....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пријателките од „Пријатели“ на доделувањето на „Еми“: Цимерки сме од 1994 година!

Слободен печат
Глумиците од една од најгледаните и најомилени серии „Пријатели“, направија мало изненадување на доделувањето на наградите „Еми“. 51- годишната Џенифер Анистон, 56-годишната Кортни Кокс и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Во пикот на нејзината кариера, таа ја доживувала најголемата трагедија: Бурниот живот на актерката Кортни Кокс!

Слободен Печат
Кортни Кокс која го освои светот со улогата на Моника во популарната серија „Пријатели“ родена е на 15 јуни 1964 година во Бирмингем, Алабама. Кортни...
Еспресо Спорт Фудбал Шоу биз

Бекам во џакузи со друга жена! (ФОТО)

Слободен печат
Актерката Кортни Кокс ги изненади фановите со фотката на која седи во џакузи со Дејвид Бекам За среќа, пред да стигнат да реагираат се објави...