Ќе се снима филм за Елвис Присли: Кој актер ќе ја има честа да го игра неговиот лик!

профимедиа

Пристигнаа одлични вести, најавено е снимање на филмот за кралот на рокенролот.

Во подготовка е нов филм за Елвис Присли, чие снимање е планирано за почетокот на следната година.

Режијата ја прифати славниот режисер Баз Лурман, а суштината на филмот ќе биде односот на пејачот и неговиот менаџер Кол.

Додека улогата за менаџерот му е доверена на славниот актер Хом Хенкс, за улога на легендарниот пејач е избран младиот актер Остин Батлер, кој оваа вест ја потврди и на својот Инстаграм.

Доколку досега не сте слушнале за него, вистинско време е да откриете која е оваа холивудска надеж.

Неговата актерска кариера започна сосема случајно кога актерски агент како 13-годишник го сретна на еден саем.

Се проба и на Бродвеј, а освен со актерство, се занимава и со музика. Тој свири гитара и клавир.

Видео на денот