Ќе се снима филм за Елвис Присли: Кој актер ќе ја има честа да го игра неговиот лик!

Пристигнаа одлични вести, најавено е снимање на филмот за кралот на рокенролот.

Во подготовка е нов филм за Елвис Присли, чие снимање е планирано за почетокот на следната година.

Режијата ја прифати славниот режисер Баз Лурман, а суштината на филмот ќе биде односот на пејачот и неговиот менаџер Кол.

Додека улогата за менаџерот му е доверена на славниот актер Хом Хенкс, за улога на легендарниот пејач е избран младиот актер Остин Батлер, кој оваа вест ја потврди и на својот Инстаграм.

Доколку досега не сте слушнале за него, вистинско време е да откриете која е оваа холивудска надеж.

Неговата актерска кариера започна сосема случајно кога актерски агент како 13-годишник го сретна на еден саем.

Прочитајте и...  Често настинувате, уморни сте, анксиозни? Можеби ви фалат овие витамини

Се проба и на Бродвеј, а освен со актерство, се занимава и со музика. Тој свири гитара и клавир.

Прочитај повеќе

Хороскоп за 12 јули, недела – Одмарајте и релаксирајте се, сите обврски може да почекаат до утре

Слободен печат

Северина во мини фустан ја „заскокотка“ фантазијата на фановите! (ФОТО)

Слободен Печат

Песната која беше најголемиот летен хит на Европа! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Едно од најскандалозните интервјуа во Холивуд: Вил Смит и Џејда Пикет Смит јавно разговараа за неверството! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Забележана интересна промена кај Меган Маркл: Ова е новата омилена боја на војвотката која испраќа силна порака! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Најстариот син на Дејвид и Викторија Бекам се вери со прекрасната актерка Никола Пелц! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Овие 5 раси на кучиња го имаат најубавото влакно! (ФОТО)

Слободен Печат

Контроверзна и незаборавна, имала страшно детство, стотина љубовници, а од скршеното срце никогаш не се опоравила

Слободен печат

Често настинувате, уморни сте, анксиозни? Можеби ви фалат овие витамини

Слободен печат

Стил на неделата: Илина Арсова, планинарка, алпинистка и ликовна уметница

Ј.К.Д

Кој е всушност принцот Филип? Од тешко детство, бројни скандали до влез во 100-та година од животот

Слободен печат

Ипанема, eдна од најсекси плажите на светот

Слободен печат