-2 C
Скопје

Tag : присли

Магазин Магазин слајдер Ретро Сцена

Нова теорија на смртта на „кралот на рокенролот“: Елвис Присли не умрел од предозирање со дрога, го убила повреда стара 10 години

Слободен печат
Кога Елвис Присли беше пронајден мртов на подот од бањата во неговата куќа во Грејсленд, „летаа“ шпекулации за тоа што го уби. Легендарниот музичар Елвис...
Еспресо Шоу биз

Сурова изјава на холивудската глумица: Ги сакам сите три сина, ама еден ми е миленик

Слободен печат
Глумицата Џејми Присли е мајка на три деца, 12-годишниот син Дез и едногодишните близнаци Лео и Ленон. Токму за најстариот син Дез изјавила дека со...
Магазин Филм и ТВ

Ќе се снима филм за Елвис Присли: Кој актер ќе ја има честа да го игра неговиот лик!

Слободен печат
Пристигнаа одлични вести, најавено е снимање на филмот за кралот на рокенролот. Во подготовка е нов филм за Елвис Присли, чие снимање е планирано за...