Камчев бара отштета од 1,5 милиони евра од Боки 13, Јанева и Милески - Слободен печат

Камчев бара отштета од 1,5 милиони евра од Боки 13, Јанева и Милески

По извршениот 30-минутен преглед врз првообвинетиот Бојан Јованивски, лекарот утврдил деја тој е во добра општа здравствена состојба да го следи денешниот старт за случајот „Рекет“ по што судскиот совет одлучи процесот да продолжи.

Одбраната на Јанева побара изземање на аудио и видео снимките прибавни на незаконски начин кој ги направил Боки 13, но судот го одби тоа барање како неосновано.

Пред почетокот на јавната расправа адвокатите на тројцата обвинети (Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милески) до судот и обвинителството доставија дополнителни докази.

Адвокатот ополномоштен од Орце Камчев, денеска го извести судот дека се приклучува во прогонот против обвинетите и од нив побара отштета од 1,5 милиони евра.

Прочитај повеќе

Стотици мигранти влегоа во Мексико, следна дестинација – САД

Слободен Печат

ПОЛСКИТЕ ПРАТЕНИЦИ ИЗГЛАСАА: Судиите кои ќе ги критикуваат одлуките на власта може да останат без работа

Слободен Печат

Иванка починала во САД, се собираат средства да ја погребаат во Штип

Слободен печат

Нови проблеми за Фолксваген: Возачите од Европа бараат отштета поради скандалот со издувните гасови

Слободен Печат

Гутереш: Ја губиме војната против климатските промени – постои реална закана за опстанокот на човештвото

Слободен Печат

Стејт департментот ги предупреди граѓаните кои патуваат за Кина

Слободен печат

1 comment

m-r.Slobodan Dimitrovski 03/12/2019 - 12:28 at 12:28

Тоа што го бара Камчев во скоро време ќе го добие г-ѓа Вилма Рускоска му го шие оделото.
Мерката му е порано земена!……….сенка во дуќан паѓаше тогаш му мерка зедоја.

Reply

Остави Коментар

16 − one =

Прочитај повеќе

Вучиќ: Србите и Хрватите ќе имаат подобри односи во иднина

Слободен печат

Земјотрес почуствуван во Ресен

Слободен печат

Дескоска: Предметите на СЈО се камен на сопнување околу Законот за ЈО

Слободен Печат

Мајк Пенс го посети Ѕидот на плачот во Ерусалим

Слободен Печат

Одбележани 57 години од Елисејскиот договор во Скопје

Слободен печат

Парите од традиционалната обиколка за Водици во Бардовци дадени за лекување на малиот Ангел

Слободен Печат