Tag : јанева

Вести Македонија Слајдер

„Слободен печат“ дознава: Јанева викната на разговор до ДЗР

Горан Наумовски
Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева денеска како што дознава „Слободен печат“ била повикана на службен разговор во Државниот завод за ревизија (ДЗР). Од ДЗР велат...
Вести Македонија

Кадиев: Не се докажа со ништо дека Јанева е наводно виновна

Слободен печат
Бранителот на Катица Јанева, адвокатот Дељо Кадиев рече дека од изнесените материјални докази и од ПИ мерките, ништо не се потврди во поглед на обвинението...
Вести Македонија

Јанева ќе даде завршни зборови во „Рекет”

Поранешната специјална обвинителка, сега обвинета во случајот „Рекет”, Катица Јанева, денеска во Кривичниот суд ќе ги даде своите завршни зборови за овој судски предмет, по...
Вести Македонија Слајдер

Русковска: Факт е дека Јанева примила пари

Слободен печат
Обвинението се темели на докази, и материјални и од сведочење на поранешни колеги на Катица Јанева, така што апсолутно не е точно дека обвинението се...
Вести Македонија Слајдер

Јовановски вели дека обвинителството не изнело ниту еден доказ, „Рекет“ утре продолжува со исказ на Јанева

Слободен печат
Обвинетиот во случајот Рекет, Бојан Јовановски, денеска пред судот рече дека обвинителството не изнело ниту еден доказ и праша каде се доказите дека земал пари,...
Хроника

Одложен е „Рекет“ поради нарушеното здравје на Јанева

Горан Наумовски
Судењето за случајот „Рекет“ се одлага затоа што адвокатите на Катица Јанева го известиле Кривичниот суд дека користат мерки на Владата кои ги ослободуваат од...
Вести Македонија Слајдер

Јанева користела мобилен од сестра и кој го добила на наградна игра (ВИДЕО)

Катица Јанева освен приход од плата на трансакциските сметки немала екстра приходи. Според Анкетниот лист, таа немала зголемен имот, а регистрирано е зголемување во кредитното...
Вести Македонија Слајдер

Боки 13 тврди дека му нуделе да ги намести Катица Јанева и Фросина Ременски

Горан Наумовски
„Лица кои се вклучени во оваа постапка слободно се шетаат, а тука некој си игра правда над мене. Сакате да постапам како Милески, да кажам...
Вести Македонија Слајдер

Рускоска ѝ ги „уби“ клучните докази на Катица Јанева

Горан Наумовски
Дељо Кадиев, еден од двајцата адвокати на второобвинетата во „Рекет“, Катица Јанева изјави дека ништо не смеат да коментираат од денешните презентираните материјали во судница откако...
Вести Македонија Слајдер

Тајно се отвара Пандорината кутија за „Рекет“

Јавноста е исклучена од денешното рочиште за „Рекет“ додека во судницата се слуша нов разговор. Предлогот за исклучување на јавноста го даде обвинителката Вилма Русковска,...