18.8 C
Скопје

Јокиќ добива свој пијалок, фановите прашуваат дали ќе биде со вкус на бурек

Никола Јокиќ испиша историја во НБА лигата станувајќи прв кошаркар кој е избран во втората рунда од драфтот кој бил прогласен за МВП на сезоната, по што честитки пристикнуваат од сите страни.
Центарот на Денвер доби оригинална честитка од прозводителот на енергетски пијалоци Гуарана кој најави дека на пазарот ќе исфри нов пијалот во чест на Јокиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Guarana No Sleep (@guarananosleep)

Гуарана на социјалните мрежи објави порака „Не се честита МВП титула со празни раце“ и притоа објави кратко промо за новиот пијалот во чест на Јокиќ.
Фановите беа воодушевени од овој потег на Гуарана, а едно од најчестите прашања беше „Дали ќе биде со вкус на бурек“. Ова јадење беше едно од омилените на Јокиќ се додека не замина во НБА лигата.

„Супер макс“ плата: Еден потпис го дели Јокиќ од најголемиот договор во историјата на кошарката!

ФОТО: Тренерот на Јокиќ е хит со маичката: Слаб, спор, не скока, но си „игра“ со вас

ВИДЕО: Урнебесна реакција на Јокиќ кога дозна дека е МВП

Поврзани вести

Падобранецот на „Гринпис“едвај спасил жива глава, снајперисти го имале на нишан

Слободен печат

Ламело Бол е дебитант на годината во НБА

Слободен печат

Навивачка љубов: „Фалангата“ и украинските фанови заедно во Букурешт

Слободен печат

ВИДЕО: Италија ја суреди Швајцарија и се пласира во осминафиналето

Слободен печат

ФОТО: Јокиќ се врати во родниот Сомбор и веднаш седна во едносед

Слободен печат

Срамно, масовно се бришат видеата на кои Ѓоковиќ му го подарува рекетот на момчето од трибините

Слободен печат

Остави Коментар