Tag : никола јокиќ

Кошарка Спорт

„Џокер“ не се исплаши од „Бетмен“, провокациите на центрите на Лејкерс не поминуваат кај Јокиќ

Слободен печат
Никола Јокиќ чиј прекар во НБА лигата е „Џокер“ заедно со Џамал Мареј беа најзаслужни за победата на Денвер во третиот натпревар во финалето на...
Кошарка Спорт

Денвер не се предава, Јокиќ и Мареј им пресудија на Лејкерси (ВИДЕО)

Слободен печат
Со овој триумф Денвер намали на 1:2 во победи во серијата, а јунаци на победата беа Никола Јокиќ, Џамал Мареј и Џереми Грант. По неизвесната...
Кошарка Спорт

Во Денвер бесни на критуриумот на судиите: Ова е злосторство против човештвото (ВИДЕО)

Слободен печат
Тренерот на Денвер нагетс, Мајк Мелоун по поразот на неговиот тим на стартот од финалето во Западната конференција, беше бесен на судиите и нивните двојни...
Кошарка Спорт

Дончиќ во идеалната петорка во НБА, Јокиќ во вториот тим

Слободен печат
Признанието за одличните игри во регуларниот дел од сезоната за Лука Дончиќ дојде денеска со изборот во идеалната петорка на НБА лигата. Словенечкиот кошаркар е...
Кошарка Спорт

Медиумите во САД збудалеа по Јокиќ: Тој е монструм

Слободен печат
Денвер нагетс благодарение на двоецот Никола Јокиќ и Џамал Мареј успеа да направи пресврт и од 1:3 во победи, на крајот да триумфира со 4:3...
Кошарка Слајдер Спорт

НБА: Јокиќ со „трипл-дабл“ во неверојатниот пресврт на Денвер (ВИДЕО)

Слободен печат
Кошаркарите на Денвер направија огромен успех, откако во седмиот решавачки натпревар ја совладаа екипата (4:3) на ЛА Клиперс со 104:89 и се пласираа во финалето...
Кошарка Спорт

Денвер не се предава, направи чудесен пресврт и ќе игра мајсторка и со Клиперси (ВИДЕО)

Слободен печат
Идентично како и на стартот од плеј-офот, Денвер губеше со 1:3 во победи но успеа да пронајде начин и да се избори за одлучувачки седми...
Кошарка Спорт

НБА ќе има нов шампион, фантастичен Јокиќ за Денвер! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во седмиот одлучувачки натпревар од плеј-оф серијата Бостон со резултат 92:87 го совлада и елиминираше ланскиот шампион во НБА лигата, Торонто. На тој начин Селтикси...
Кошарка Спорт

НБА: Денвер израмни, Јокиќ и Мареј одлични против Клиперси (ВИДЕО)

Слободен печат
Кошаркарите на Денвер го совладаа Лос Анџелес Клиперс со 110:101 во вториот натпревар за 1:1 во полуфиналната серија на Западот. Еден од најзаслужните за триумфот...
Кошарка Спорт

Јокиќ е херојот на Денвер, Нагетси во полуфиналето на Западот (ВИДЕО)

Слободен печат
Кошаркарите на Денвер се пласираа во полуфиналето од НБА плеј-офот на Западната конференција после победата над Јута со 80:78 во одлучувачкиот седми натпревар. Клучните поени...