• никола јокиќ

Јокиќ е голем во поразите, му даде подарок на младиот центар на Феникс кој го елиминира во плеј-офот

Никола Јокиќ својата МВП сезона ја заврши во втората рунда од плеј-офот. Феникс санс со чисти 4:0 ги елиминираа Јокиќ и неговиот Денвер нагетс во полуфиналето од Западната конференција. Јокиќ предвреме го напушти натпреварот бидејќи беше исклучен по грубиот прекршок кој го направи над играч на Феникс. Една од клучните причини за фрустрацијата на Јокиќ …

Јокиќ е голем во поразите, му даде подарок на младиот центар на Феникс кој го елиминира во плеј-офот Read More »