12.8 C
Скопје

Tag : гуарана

Кошарка Спорт

Јокиќ добива свој пијалок, фановите прашуваат дали ќе биде со вкус на бурек

Слободен печат
Никола Јокиќ испиша историја во НБА лигата станувајќи прв кошаркар кој е избран во втората рунда од драфтот кој бил прогласен за МВП на сезоната,...
Забава Магазин Магазин слајдер

Дали билките помагаат во слабеењето, кои билки и како?

Слободен печат
Основниот принцип за сeкој што сака да ослабне гласи: јади помалку! Веднаш зад ова правило стои уште едно – внимавај ШТО јадеш! Правилото број три...