Ја остави поради старлети, а сега ја моли да се врати назад (ФОТО)

Додека на фудбалските терени, кариерата му оди во нагорна линија, Деле Али направи една од најголемите грешки во приватниот живот. На фудбалерот на Тотенхем му беа потребни шест месеци да сфати дека откачувањето на девојката Руби Мае поради старлети му е најголема во животот и сега прави се за да ја врати.

View this post on Instagram

😎

A post shared by @ rubymae3223 on

Деле Али и Руби ја започнаа романсата пред две и пол години, но оваа зима, Али одлучи дека сака да биде слободен и ја откачи убавата девојка. По раскинувањето постојано беше во друштво на манекенки и старлети и англиските медиуми се забавуваа со обидите да ја погодат следната девојка на фудбалерот на Тотенхем.

https://www.instagram.com/p/BmQ1bQilk9V/?utm_source=ig_web_copy_link

View this post on Instagram

Ibiza dreaming 🐒

A post shared by @ rubymae3223 on

Но ниту една девојка не успеа да го освои срцето на Али и тој полна мисија во обидот да ја натера Руби Мае да му се врати во прегратките.  Тој дури пратил приватен авион по 23-годишната манекенка за да ја однесе во Мадрид на финалето во ЛШ кое Тотенхем го загуби со 0:2 од Ливерпул.

Неговиот обид беше неуспешен, Руби го одби англискиот репрезентативец, но тој продолжи секојдневно да и праќа скапи подароци со цел да ја натера да му се врати.

Прочитајте и...  Балканците доминираат во НБА: Дончиќ најдобар плејмејкер, Јокиќ најдобар центар

Прочитај повеќе

Реал Мадрид сигурно чекори кон титулата (ВИДЕО)

Слободен печат

Нова смрт на спортските борилишта: Почина млад руски хокеар на тренинг

Слободен печат

Неверојатна исповед на Нани: Немавме што да јадеме, стомакот ми вриштеше од глад

Слободен печат

Балканците доминираат во НБА: Дончиќ најдобар плејмејкер, Јокиќ најдобар центар

Слободен печат

Федерер откри зашто не се пензионира во 2009 година

Слободен печат

Лигата на Европа е Куп на лузерите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вимблдон ќе им исплати парични награди на тенисерите иако турнирот е откажан

Слободен печат

Двајца фудбалери на Македонија ЃП позитивни на корона, четворица во изолација

Слободен печат

Ред Бул дефинитивно ја затвори вратата за Себастијан Фетел

Слободен печат

Надал си постави нова цел, 25 грен слем титули

Слободен печат

Стартот на Бундеслигата е закажан за септември

Слободен печат

Шкендија ја темпира формата со пет пријателски натпревари

Слободен печат