Tag : деле али

Спорт Фудбал

Мурињо пред Шкендија: Ваквите мечеви се потешки од оние во групната фаза!

Слободен печат
Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо потврди дека Деле Али ќе биде меѓу патниците за Скопје каде ќе го играат утрешниот натпревар против Шкендија во третото...
Спорт Фудбал

Деле Али не е повеќе во плановите на Мурињо!?

Слободен печат
Втор натпревар по ред англискиот репрезентативец не е во составот на португалскиот менаџер, претходно го пропушти и мечот и против Локомотив Пловдив во Лига Европа....
Спорт Фудбал

Сензација од Англија: Бејл преговара за кам-бек во Тотенхем

Слободен печат
Веста на денот во фудбалска Европа доаѓа од Англија и таа гласи, Герет Бејл се враќа во Тотенхем. Како што пренесува „Телеграф“, Бејл најверојатно ќе...
Спорт Фудбал

ФА го казни Деле Али поради шегите за коронавирусот!

Слободен печат
Фудбалерот на Тотенхем Деле Али е суспендиран на еден натпревар од Фудбалската асоцијација на Англија (ФА), поради објавување на видео клип за коронавирусот. Играчот за...
Спорт Фудбал

Претепан и ограбен фудбалерот на Тотенхем, Деле Али!

Слободен печат
Како што пренесуваат британските медиуми, еден од најдобрите фудбалери на Тотенхем претрпе голема траума. Разбојници го нападнаа Деле Али, го претепаа и му ги украдоа...
Спорт Фудбал

Мурињо: Али не е лут на мене, го заменив и тимот се подобри! (ВИДЕО)

Слободен печат
Лајпциг беше поуспешен од Тотенхем во Лондон со 0:1. Мечот го реши Вернер со голот од пенал постигнат во 58. минута. Иако Тотенхем како лански...
Спорт Фудбал

Нов непримерен испад на англискиот репрезентативец (ВИДЕО)

Слободен печат
Англискиот репрезентативец Деле Али, кој игра и во Премиер лигата е повторно мета на медиумите откако снимил, за потоа да објави видео со расистичка, навредлива и...
Еспресо Спорт Фудбал Шоу биз

Англиски репрезентативец мортус пијан на плажа

Слободен печат
Англискиот репрезентативец Деле Али колабира на плажа за време на неговиот одмор на грчкиот остров Миконос. Тој по напорната сезона, заедно со девојката Руби Меј...
Останатo Спорт

Ја остави поради старлети, а сега ја моли да се врати назад (ФОТО)

Слободен печат
Додека на фудбалските терени, кариерата му оди во нагорна линија, Деле Али направи една од најголемите грешки во приватниот живот. На фудбалерот на Тотенхем му...