Исчезна малолетничка од Детско Село – Слободен печат
ВестиХроника

Исчезна малолетничка од Детско Село

Од полицијата велат дека преземаат мерки за пронаоѓање на штитеничката.

Исчезна малолетничка од СОС Детско Село која веќе неколку пати сама го напуштала и била враќана со полиција.

МВР информира дека во 10 часот во СВР Скопје вработена во СОС Детско село, пријавила дека од СОС Детско Село самоволно заминала нивната штитеничка М.С.(17), која повеќе пати заминувала од установата и е враќана од полицијата.

Од полицијата велат дека преземаат мерки за пронаоѓање на штитеничката.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close