24.8 C
Скопје

Tag : малолетничка

Хроника

Повредена малолетничка во сообраќајка во Струга

Вчера во 18.20 часот на пресекот на улиците „Владо Малески” и „Пабло Неруда” во Струга случена е сообраќајна незгода помеѓу патничките возила „мерцедес” управуван од...
Хроника

Радовишанец обљубил малолетничка

Полицијата до Основенниот суд во Струмица поднесе кривична пријава против дваесет и шестгодишен радовишанец. За радовишанецот С.М. (26) од Радовиш, постои сомнение дека ноќта помеѓу...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Педофил од радовишко преку Фејсбук заврши во полициска станица за намамување 12- годишно девојче да се соблече

Мирослава Бурнс
Сексуален предатор од радовишко, преку интернет му пишувал пораки на 12- годишно девојче за кое мислел дека е од Хрватска. Зад профилот всушност не стои...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Познатиот јутјубер Бака Прасе се враќа на сцената: Скандалот само ме направи посилен! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Пред околу три недели 23-годишниот јутјубер од Србија Богдан Илиќ или познат под надимакот Бака Прасе се повлече од сцената, поради обвинение за сексуално малтретирање...
Хроника

Малолетничка од тетовско пријавила обид за обљуба

Слободен печат
 Во текот на вчерашниот ден малолетничка од тетовско село заедно со нејзниот татко пријавила во СВР Тетово дека две машки лица физички ја малтретирале, ја...
Хроника

Хорор во Сарај: Очув две години ја силувал малолетната пасторка, уапсен утрово

Слободен печат
Рано утрово околу 05.00 часот во шума помеѓу скопските села Паничари и Буковиќ, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.Т.(48) од Сарај,...
Хроника

Уапсен гевгеличанец за силување на малолетничка

Слободен печат
На 25.02.2020 во 10.00 часот во Одделението за внатрешни работи Гевгелија, 40-годишна жена од Гевгелија пријавила дека на 23.02.2020 околу 13.00 часот во Гевгелија А.В.(23)...
Хроника

Притвор за наставникот од Гостивар кој бакнал малолетничка

Горан Наумовски
Полицијата од Гостивар до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против 54-годишниот Х.Р, наставник во основно училиште во гостиварско. На 29 овој месец во училница...
Слајдер Хроника

Скопјанец претепал малолетна потстанарка зашто скршила огледало, со парчиња ја сечел на вратот

Слободен Печат
Скопското основно јавно обвинителство поведе постапка против 64-годишен скопјанец кој претепал малолетна постанарка поради скршено огледало. Oсомничениот 64-годишник грубо навредувал, малтретирал и извршил физичко насилство...
Хроника

Неготинец го нападнал момчето што било во врска со неговата малолетна внука

Слободен печат
Жител на Неготино вчера попладне физички нападнал момче кое било во љубовна врска со неговата внука, истакна денеска портпаролот во СВР Велес, Верољуб Додевски. –...