ФОТО | Харисон Форд и 23 години помладата сопруга уживаат на одмор во Дубровник

Barcelona, Spain, 1st July 2016 HARRISON FORD AND CALISTA FLOCKHART TOURING BARCELONA. American actor Harrison Ford touring Spain with wife Calista Flockhart arrived in Barcelona. The pair went out touring the city, visited the Picasso Museum, tested tapas bar, had lunch at the Plaza, and visited th Gothic neighbouhood.,Image: 292879306, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: QUIMI / The Photo One / Profimedia

Славниот холивудски пар Калиста Флокхарт и Харисон Форд (79) уживаат во Дубровник со нивниот син Лиам.

Познатиот и омилен американски актер Харисон Форд, откако го повреди рамото за време на снимањето на петтото продолжение на филмот за авантуристот и археологот Индијана Џонс во Велика Британија, пристигна во Дубровник да се опорави и да се одмори со синот Лиам и неговата сопруга, 56-годишна актерка Калиста Флокхарт, главната хероина на популарната серија „Али Мекбил“.

Харисон Форд прошетал низ градот во едноставни црни панталони и црна маичка, добро „камуфлирана“ со црни очила и маска на лицето, додека Калиста бика во опуштен, летен фустан и патики.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dubrovniknet (@dubrovniknethr)

Претходно, Форд бил облечен во едноставна сива маица и панталони, а неговата 23-години помлада сопруга била во црвен фустан со бели sвезди, додека преку рамото имала плетена торба. Двајцата имале патики на нозете. Сепак, холивудските ѕвезди застанале и му позирале на фотографот на Пиксел.

Според пишувањето на „Дубровачки весник“, за време на обиколката на градот и двајцата носеле маски, кои ги извадиле само за да се фотографираат.

Откако се симнале од ѕидините, тие прошетале по Страдун и влегоа во палатата Спонза.

Двојката, која важи за една од најскладните во Холивуд беше во врска 19 години, во брак се 11 години и го имаат синот Лиам.

 

Видео на денот