Ѓоковиќ го продаде станот во Мајами за шест милиони долари

epa09269574 Serbia's Novak Djokovic poses with the trophy in front of the Eiffel tower in Paris, France, 14 June 2021, during a photocall one day after winning the Roland Garros 2021 French Open tennis tournament. EPA-EFE/CHRISTOPHE ARCHAMBAULT / POOL MAXPPP OUT

Новак Ѓоковиќ сезонава има одлични резултати на тениските терени, но остварува успеси и надвор од нив. Победникот на двата грен слем турнири кои се одиграа годинава, Австралија Опен и Ролан гарос, го продаде станот во Мајами за сума од шест милиони долари.
Како што пишуваат американските медиуми специјализирани за недвижнини, Новак Ѓоковиќ го продаде еден од двата пентхауси кои ги има во Мајами.

Првиот светски тенисер во 2019 година за сума од 5.8 милиони долари го купи пентхаусот кој има 207 метри квадратни и има три спални соби, пишува „The Real Deal“. Апартманот 901 освен што има 207 метри квадратни, има и балкон од дури 159 метри квадратни.

Како Ѓоковиќ ги троши парите од доминацијата на тениските терени: Луксузни куќи, апартмани….

 

Видео на денот