Како Ѓоковиќ ги троши парите од доминацијата на тениските терени: Луксузни куќи, апартмани….

Новак Ѓоковиќ вчера со голем пресврт во финалето го победи Стефанос Циципас и триумфира на Ролан Гарос и повторно се најде во позиција да го брка златниот слем, односно победа на сите четири грен слем турнири во една година. Пред него се уште два грен слем турнири, Вимблдон и УС Опен каде ќе го има … Продолжи со читање Како Ѓоковиќ ги троши парите од доминацијата на тениските терени: Луксузни куќи, апартмани….